در نمازم خم ابروي تو در ياد آمد...

از برجسته‏ترین و به یادماندنى‏ترین ساعات روز عید فطر لحظات دلتنگي براي حضرت ولى عصر(عج) و آرزوى دیدار آن حضرت  و اقامه نماز به اقتداي اوست.
حضرت باقر علیه السلام  فرموده اند: «ما مِن یَومِ عَیدٍ لِلمُسلِمینَ اَضحَىً وَلا فِطرٍ اِلّا و هُوَ یُجَدِّدُ اللهُ لآلِ مُحَمَّدٍ (ع) فِیهِ حُزناً قالَ قُلتُ وَ لِمَ ذلِك قالَ اِنَّهُم یَرَونَ حَقَّهُم فى اَیدى غَیرِهِم؛ هیچ عید فطر و قربانی نیست، مگر آن كه با آمدن آن غم و اندوه آل محمد صلی الله علیه و آله تجدید مى‏شود.
عارف وارسته حاج میرزا جواد آقا ملكى تبریزى در این مورد در كتاب ارزشمند المراقبات مى‏نویسد: بر مؤمن راستین شایسته است امروزه غیبت آن حضرت و غصب حكومت آن حضرت توسط دشمنان، سختى حال شیعیان و رعایاى او را در دست كافران و فاجران بنگرد و ببیند كه به آنان از قتل نفوس و هتك آبرو و غصب اموال و بدى حال و مقام خوارى و ابتذال چه مى‏رسد بایستى خوشحالى او به اندوه زیاد و خنده او به گریه و عید او به ماتم مبدّل گردد و به خواندن دعاى ندبه بسان زن بچه مرده‏اى بگرید و فرج او را از خدا بخواهد... بارى امروز نيز نماز عيد را بي او خوانديم.

امروز  پس از چند سال بود كه  دوباره بدون دغدغه نماز عيد را خواندم. جالب آنكه آقاي مرتضايي فر به رغم توديعش امروز باز هم دعاي قنوت را خواند. شايد اين  آخرين قنوت عيدي بود كه او با آن صداي ويژه اش خواند.
مراسم توديع مرتضايي فر؛ براي ديدن مقاله ام درباره توديع وي كليك كنيد

/ 9 نظر / 6 بازدید
شمرشناسی

آقا چه عجب ... سلام ... قدم رنجه فرموديد. اين یخورده آرم موتلفهدر عکس ات چقدر خاطرات برایم زنده کرد. ایشالا توفیق نماز گزاردن در صف عیسی مسیح علیه السلام و اقتدای به مولامان مهدی روزی ات شود.

محدثه

سلام من که نفهميدم امسال ماه رمضان چه شد؟ اصلا نماز عيد هم نخواندم. حتی روز عيدشان را هم قبول نداشتم. که نفهميدم بعد ۳۰ سال چطور ما عيدمان با عربستان يکی شد. آن هم به لطف ائتلاف کشورهای اسلامی!!! راستی وبم را ببين خبر خودکشی رو باور ميکنی؟؟؟

غدير نبي زاده

سلام مهدی جان. ما که توفيق نداشتيم اونجا باشيم. اما خوشا به سعادت شما.

دلتنگ كربلا

سلام علیکم. از اینکه لطف کردید و آدرس وبلاگ تون رو دادید ممنونم.بنده تو سایت صد چهره با شما آشنا شدم و متوجه شدم که شما یکی از افراد اصول گرایان هستید.مطمئنا شما جناب آقای صولی رو میشناسید چون ایشون هم از هم رسته ای های خودتون هستنالبته من خدمت ایشون ارادت خاصی دارم.دوست دارم بیشتر با شخصیت جناب صولی و کاراهایی که انجام میدن آشنا بشم.میخاستم ببینیم شما میتونید بنده رو کمک کنید؟؟در ضمن میخاستم بدونم آقای صولی وبلاگ هم دارن یا خیر ؟ منتظر پاسخ شما هستم... امیدوارم که بی ادبی نکرده باشم. پیشاپیش سپاسگزارم التماس دعا یا علی

صفا

سلام. همه از دلتنگی آقا امام زمان ميگيم.اما او از کدامين جاده ميآيد که ما خاک جاده را سورمه چشم کنيم؟ او چگونه ميآيد که ما بدانيم هم اوست و سر بر قدمش بگذاريم؟ آيا مهدی موعود ما را- من را- يار با وفای خود ميبيندو میداند؟