دولت ، ابتکار و ماموریت جدید

سلام.

۱- به شدت سرم شلوغ است و این مدت خیلی کم به وبلاگستان سر نزدم و بازدید هم پس نداده ام که موجب شرمندگی شده است؛ امیدوارم جمعه بعد کمی کارهایم سبک شود.

۲-متوجه شدم پرشین بلاگ نیز هک شده است. از اینکه تمام دوستانی که از حریم بلاگفا دفاع کرده بودند رو سفید شدند خوشحالم و با کمال تواضع دستهایم را بالا می برم.

۳-خیلی دوست دارم بفهمم چه شده که در سال اتحاد ملی اصولگرایان اینقدر به هم می پرند! آن از محسن رضایی و این هم از دعوای جواد لاریجانی و ولایتی! اگر کسی از دوستان در اینباره چیزی نوشته بود خبرم کند.

۴- این چند روزه در شرایط مختلف زیاد نوشته ام. چندتا از آنها که در اینترنت بوده و قابل لینک دادن است را در زیر می آورم. به احترام آنها که از مقاله بلند خوششان نمی آمد غیر اینترنتی ها را که مجبورم کامل بنویسم نمی آورم.

 ماموریتی جدید برای دولت در نهضت نواندیشی علمی

... در این دیدار سخنی تازه علاوه بر سخنان گذشته رهبری دیده می شد. گو اینکه از میزان پیشرفت های بدست آمده در این عرصه توسط محققین رضایت نسبی بدست آمده اما ضرورت همراهی برنامه ریزان کشور بیش از پیش عیان گردیده است. علی الخصوص که این مهم در نقاط مغفول مانده دو چندان به چشم می آید. به عنوان نمونه توقف علمی در علوم انسانی که عهده دار مدیریت انسانی کشور می باشد از نقاطی است که بدون حمایت دولت، خروج از این سکون بسیار دشوار به نظر می رسد.

نگاهي دوباره به نامه هاي اقتصاددانان و ابتكار دولت نهم

...اين اما شروع داستان نبود. آذرماه 1382 ده استاد برجسته اقتصاد ايران در نامه اي سرگشاده به رييس جمهور وقت استراتژي توسعه صنعتي را كه تيرماه همان سال در دستور دولت قرار گرفته بود به نقد نشستند. اين نامه را حسين نمازى و عباس عرب مازار از مردان اقتصاد خاتمى، پرويز داودى مشاور اقتصادي وقت رئيس قوه قضائيه و احمد توكلى، حسن سبحاني، الياس نادران و محمد خوش چهره از نمايندگان فعال مجلس هفتم و چند استاد دانشگاه ديگر امضا نموده بودند كه اغلب در برجسته ترين دانشگاههاي كشور تدريس مي نمودند و بسياري از آنها سابقه اجرايي در اقتصاد در حد وزير و يا معاون وزير داشتند. رسانه هاي حامي دولت آنروز غوغاي بزرگي برپا نمودند و سيد محمد خاتمي كه دولتش با شعار استقبال از انتقادات به ميدان آمده بود چند روز پس از انتشار اين نامه تنها دستور داد ماهيت آن بررسي شود. اين درحالي بود كه خاتمي خود در دوره اي  از مسئوليتش اقتصاد كشور را به دست برخي از امضا كنندگان نامه سپرده بود.

 

/ 10 نظر / 7 بازدید
غدیر ‌نبی‌زاده

سلام اقا مهدي. مخلصيم. بابا در مورد اون نوشته هاي قبلي كه در مورد روحاني بود غوغا كردي.

غدیر ‌نبی‌زاده

سلا. به روی چشم قربان. می بينم که زبونم لال ... حالا يه چيزی. ببين هيچ کس نمی تونه نظر بده. منم کلی لايی کشيدم تا شد. ببين وقتی نظرات رو ميزنی آدرس نظرات در پرشين بلاگ دات کام مياد که اون کام رو بايد پاک کرد و ir نوشت. ببين مي توني توي template دست ببري. ضمنا من هيمنجا از شما دعوت مي كنم كه به خونه ما يعني بلاگفاي عزيز تشريف بياريد. ما ميزبان خوبي هستيم!

کوشا

سلام ! من خواستم بلاگ نورسيده‌ام رو معرفی کنم.حرفای من از جنس حرفهای تخصصی شما نیست ولی اگر روی اعصابتون راه رفتم جايی برای پيدا کردن من داشته باشيد. اسمش «زندگی پیش از مرگ» هست . تصميم دارم در کامنت‌ها هم اين نام رو استفاده کنم. اين پستتون را نخوندم هنوز- ببخشيد از اينکه نظرم به پست ارتباطی نداشت. راستی اگر دنبال یک سرویس‌دهنده بلاگ دیگر هم بودید. wordpress.com هم چیز جالبیه.

مصطفی رسته مقدم

سلام محمد مهدی عزيز اميدوارم کرفتاری هات هر چه زودتر تموم بشه تا بتونيم از مطالب زيبات در وبلاکت استفاده کنيم. البته اون مطلب (تندروها و پرچمداری اصلاحات) رو خوندم و مسلماْ نپسنديدمش، البته نه به دليل علقه و علاقه های جناحی و سازمانی- من ارتباط نزديکی با سازمان مجاهدين دارم - بلکه به اين دليل که متاسفانه برخلاف اخلاق حرفه ای روزنامه نگاری تحت تاثير افکار ايدئولوژيک و از اون بدتر تحت تاثير *توهم توطئه* بودی. من به جد معتقدم که اکثر افراد اصلاح طلب و بخصوص دوستان مجاهدين و حتی مشارکت برخلاف القائات رسانه های عمومی از معتدل ترين و دلسوزترين افراد اين نظامند. البته در همه جا خوب و بد هست و انسان نيز جايز الخطاست، ولی اين دليل نمی شود که اشتباهات سهوی فردی يا گروهی را که بسيار انگشت شمار هم هستند، به نام تندروی محکوم و طرد کرد.

مصطفی رسته مقدم

سلام دوباره برادر حسين،ببخشيد برادر محمد مهدی عزيز همين الان مقالهت در مورد روحانی رو خوندم، يه لحظه تو رو با *برادر حسين شريعتمداری* اشتباه گرفتم. فکر کنم نزديک شدن به انتخابات و احتمالاْ منافع حزبی و جناحی باعث شده تا از اون اخلاق حرفه ای و صداقت خبرنگاری - که پيش از اين در يادداشت های وبلاکت مشاهده کردم - فاصله بگيری. البته هنوز هم معتقد بر غلبه نظريه *توهم توطئه* در فضای فکريت هستم. من هم البته از سر اينکه به عنوان يک دوست اينترنتی بسيار قبولت دارم و برات احترام قائلم، ارجاعت می دم به همون سخنان مقام رهبری که خودت تو مقاله درباره اصلاح طلبان به اون اشاره کردی. مسلماْ کاه داغ تر از آش و کاتوليک تر از پاپ بودن، گره کار رو کور تر ميکنه. سعی کن که به دام افراط گرايی نيفتی برادر!!!

محمدرضا یزدانپناه

سلام برادر! دیدیم حالا که به وبلاگستان برگشتی از فرصت استفاده کنیم و یه نقد کوبنده به اسدالله بادامچیان بنویسیم.... پیرو درخواست قبلی

محمد

زمان دوم خرداد کوچکتریم انتقاد از دولت را بحران نام میدادند و منتقد بیچاره را یا انواع و اقسام تهاجمات می نواختند.اما متاسفانه امروز هرچه به زبانشان می آید علیه دولت و اصولگرایان میبافند و پاسخگوی کسی هم نیستند.