تبلیغات مردمی، باطل سحر جنگ روانی اصلاح طلبان

اینک تمام نظرسنجی های معتبر از شرایط مطلوب نامزد اصولگرایان در افکار عمومی خبر می دهد. اما سستی حامیان وی در بروز این حمایت، سبب گردیده که ظاهر برخی از کلان شهرها که رقیبان از شرایط بهتری از شهرهای کوچک در آن برخوردارند، به شکل غیرمنتظره ای جلوه کند.

اگر به برخی میادین بزرگ تهران مراجعه کنید، دیدن پرچم سبزی بر یک ماشین در میان ده ها ماشین آنچنان به چشم می نشیند که ممکن است این تصور را ایجاد نماید که فضای شهر به نفع مهندس موسوی تغییر کرده است. این بی شک حاصل تدبیر متخصصین جنگ روانی حاضر در آن ستاد است. ستادی که از سازمان مجاهدین انقلاب تا نهضت آزادی را پوشش می دهد. آنها توانسته اند با یک ابتکار، جمعیت محدود هواداران خود را در میان جمعیت چنان جلوه دهند، که یک فضای افکار عمومی کاملا همراه برایشان را تلقین کند. در این فضا بی شک بر جرات حامیان افزوده شده و از انتقاد منتقدین کاسته خواهد شد و شرایط را برای نقطه مطلوب آنها که راه یابی به مرحله دوم است، در دسترس تر می نمایاند.

در چنین فضایی، آنچه کمبودش محسوس است؛ نه پرچمی با رنگی دیگر برای احمدی نژاد است و نه پوسترهای عکس رنگی و ... حامیان احمدی نژاد اگر بخواهند حضور خود را به رقیب نشان دهند، بیش از هر چیز نیاز به پیروی از الگوی خود دارند. تبلیغاتی با شکل و ظاهری کاملا مردمی و نه با پشتوانه های مالی کلان.

یادآوری جملات آرزوهای شهید رجایی در آستانه انتخابات سال 1360، خالی از لطف نیست. رجایی به‌ اعتقادی‌ به‌ نحوه‌ی‌ تبلیغات انتخاباتی مرسوم‌ در جوامع غربی و شرقی‌ نداشت‌ و دست‌ به‌ چنین‌ کاری‌ نیزنزد. او می‌گفت‌: «من‌ معتقدم‌ که‌ این‌گونه‌ تبلیغاتی‌ که‌ برای‌ کاندیداها می‌شود، تبلیغات‌ناشی‌ از نظام‌ سرمایه‌داری‌ است.» و او آرزو داشت‌ که‌ روزی‌ فرا برسد که‌ تبلیغات‌انتخاباتی‌ نیز مردمی‌ بشود. آنگاه که برای احمدی نژاد، شعار رجایی گونه داده می شود، شاید بتوان یکی از مظاهرش را همین تبلیغات مردمیش در سال 1384 دانست. چیزی که امروز هنوز با آن شدت مورد نیاز به چشم نمی آید.

کار سختی نیست برای یک حامی او - که ممکن است انتقادهایی نیز بر برخی عملکرد او داشته باشد-  که با نوشتن یک جمله حمایتی از احمدی نژاد بر روی یک برگه کاغذ، و نصب آن بر شیشه خودرو، دیوار مغازه یا منزلش و یا حتی نصب بر تابلوهای مربوطه در دانشگاه ها و ادارات، یکسویه بودن فضای تبلیغات انتخاباتی را باطل نماید

/ 16 نظر / 21 بازدید
نمایش نظرات قبلی
م.ع.م

ذبح عدالت بوی خون علی می دهد خلیفه خواهیشان بهر قتل وی آری و بوق ها سپاهیشان بهر ذبح عدالت نماز را الم کردند تا که بو نبرند اهل سجده از تباهیشان در لباس تظلم در آمدند و خود بودند بو که زین همه خلقی بگیرد اشتباهیشان تا که زهد علی را نشانه از ریا دانند زهدها که نکردند خویش شد گواهیشان سخره های دروغند بر عدل و بر حق سوگند خود گناه برزگیست داد بی گناهیشان می شد این همه نیرنگ و رنگ با علی باشند باج اگر فقط او داده بود یک دو شاهیشان او که دست نیالود با حرام بیت المال جرمش این شده باور نداشت سر به راهیشان کیست مرد علی رنگ پاک...؟ آه آن یک مرد کو سپاه بدی... مافیای نفت...؟ آه ایشان دشمنی که فراموش کرده اینکه او هم هست می روند و بماند دوباره روسیاهیشان...!

م.ع.م

یک شعر برای درج در سایت قرار دادم لطفا ببینید اگر مورد تأیید بود درج کنید به امید پیروزی دکتر یا علی

حمید

سلام با امید به پیروزی حق! حقی که وزیر بی سواد غالب نکند! معجزه هزاره سومش امام زمان را به سخره نگیرد! حقی که بیت المال را برای لج در آوردن امریکا و اسرائیل صرف رقاصی چاوز ها نکند ! حقی که به بسیجی های واقعی توهین نکند و بسیجی نماها را مثل بذرپاش مسوولیت بدهد و حقی که عدالت را زندانی کردن و ستاره دار کردن دانشجو نکند و حق این است.

کریم

با مطلبی تحت عنوان چرا دولت به لبنان و بولیوی کمک می کند با آدرس http://abedinikarim.blogfa.com/post-284.aspx و ما و تکلیف رای مان به آدرس http://abedinikarim.blogfa.com/post-283.aspx به روزم ممنون میشم ملاحظه فرمائید .

نسل سومی

12 شب ، 12 دعای توسل به معصومین؛ تا پیروزی مجدد فرزند انقلاب...

امیر

سلام مطلب جالبی بود به نظر من اگر سرعت پیشرفت کشورمون آنچنان که باید نیست ؛ اشکال از افراط یا تفریط خودمونه ! چون جامعه در نهایت چیزی جز تک تک مردم نیست ؛ و مردم یعنی ما ! من فکر می کنم که هممون دیگه زیادی درگیر مسائل جانبی شدیم . چون ما قبل از اینکه طرفدار یک جهت فکری خاص باشیم ؛ یک ایرانی هستیم ، پس باید ایرانی گونه رفتار کنیم ما قرار نیست به شخص آقای مهندس موسوی یا به شخص دکتر احمدی نژاد یا سایر کاندیداهای محترم رآی بدیم مگه هدف ما داشتن ایرانی آباد و مدرن نیست ؟!؟ پس رأی ما به کسی ست که توانایی رهبری کشور رو به سمت مورد نظر رو داره ... شاید وقتش باشه که کمی تعصب هارو کنار بذاریم و واقعی فکر کنیم موفق باشید

دیوونه غربتی

من به احمدی نژاد رای نمی دهم! او برای انتخابات منایب نیست!

محمد

در جواب با ادبی آن بزرگوار سیدی تنها به رنگ سبز نیست هیچ دانی، مادر سادات کیست؟ سبزیعنی عاشق مولا شدن پشت درب حیدری، زهرا شدن سبزیعنی عشق تا شور و بلا با حسین فاطمه در کربلا طالب سبزم، نه این سبز ریا سبز هم بازیچه شد، مهدی بیا مطلبی با عنوان ... باز فئوداليته جامعه با کمیته صیانت ... نوشته ام خوشحال میشم سر بزنید ....

محمد

آدرس وبلاگ نشریه رو دادم ببخشید با این آدرس http://www.casestudy.blogfa.com/