راه حلی برای انتخابات همزمان

دیشب مهمان یکی از شخصیتهای سیاسی حامی احمدی نژاد بودم. بحثهای فراوان درباره اقدامات دولت که صحیح یا نا صحیح بودن آن محل مشاجره او و فرزندش بود. حرفی زدم که از من انتظار نداشت اما باور قلبیم بود. گفتم مشکل این است که پیش از آنکه وارد میدان عمل شویم شعارهایی می دهیم که عملیاتی نیست. اینرا درباره بحث شیرین گرانی ها و شعارهای انتخاباتی احمدی نژاد گفتم. میزبان که انتظار چنین حمله ای نداشت بعد از کمی تامل با خنده گفت عمل که نمی کنند اگر شعارش را هم ندهند که خیلی بد می شود... جالبتر خاطره ای بود که نقل می کرد در دولت ششم در دیداری، یکی از بزرگان قم به آقای هاشمی می گوید آقا برای گرانی فکری جدی بکنید و آقای هاشمی پاسخ می دهد اشتباه ما این است که کم گران می کنیم؛ باید قیمتها را واقعی کنیم بدون هیچ سوبسید!! و از توضیحات ایشان درباره درستی دیدگاهش مصداق می آورد. البته میزبان از دوستان قدیم آقای هاشمی است و این سخن را به عنوان نقد نمی گفت.

جالبتر اینکه وقتی اخبار از مصوبه مجلس برای طولانی تر شدن دوره خود و کوتاه تر شدن دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد جهت یکی شدن انتخاباتها ، خبر داد و ایشان از رد شدن آن در مجمع تشخیص مصلحت به طور قطعی سخن می گفت و ادله می آورد که مردم تنها برای ۴ سال به نمایندگان وکالت داده اند؛ به شوخی گفتم بهترین راه حل این است که دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد را به کوتاه کنند که انتخاباتش با همین تاریخ فعلی انتخابات مجلس هماهنگ شود ؛ یک تیر و دو نشان است هم محبوبیت رییس جمهور بار دیگر محک می خورد و هم نیاز به نقض قانون و اضافه کردن به دوره نمایندگی مجلس هفتم نیست. البته فقط شوخی کردم باور کنید منظوری نداشتم.

/ 25 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
علی

سلام اول : من هم منتظرم جمع بندیتان کامل شود و نظرتون رو در این زمینه بخونم . دوم : اگر به خیلی معتقد نیستم شعار های رئیس جمهور در زمینه گرانی بدون پشتوانه کارشناسی و برنامه لازم بوده است و همچنین معتقد نیستم الان هم نمی تواند کاری بکند یا نمیکند ولی بر لزوم بررسی های کارشناسی و نقد علمی در این زمینه صحه می گذارم ! در مورد بیانات آقای هاشمی هم اگر چه به مزاح در این جا طرح شده ولی اعتقادی است که خیلی از اقتصادیون لیبرال و غیر لیبرال به آن معتقدند . در زمینه های مختلفی هم آن را در تصمیم گیری ها دخیل می کنند مثل همین تبدیل نرخ بنزین به لیتر 4000 . این جاست که باید به این پرسش پاسخ بدهند که آیا در یکسان سازی نرخ خدمات این لزوم وجود ندارد که دستمزد ها هم یکسان شود ؟ مگر می شود هزینه های زندگی را یک باره واقعی و جهانی کرد اما وقت پرداخت که می شود با توجه به توان دولت و اقتضائات کشور و ..... حقوق بدهیم ؟ توان دولت مد نظر قرار می گیرد اما توان مردم نه ! به امید آسمان آبی فردا ...

فداييان حسيني (ع)

سلام مجدد و تشکر از حضور دوباره ی شما در وبسایت حزب الله می رزمد : ۱- ما قصد اهانت و یا زدن تهمت به هیچکس ، از جمله شما ، را نداشته و نخواهیم داشت ۰ ۲- زمانیکه خودتان به عنوان شوخی ، یکی از مهمترین دغدغه های این روزهای دلسوزان نظام را به تمسخر می گیرید آیا توقع دارید تا پاسخ در شانی از طرف ما دریافت نمایید ؟!؟! ۳- ما هم می توانیم به اعتقادات قلبی کسی راه پیدا کنیم اما از نوشته ها و گفته های افراد می توان تا حدودی از مکنونات قلبیشان خبردار شد ۰ در پناه امام زمان (عج) باشید ۰ یا حیدر

فداييان حسيني (ع)

نکته ی چهارم فراموش شد : ۴- به سوال ما نیز پاسخی ندادید : چرا این شوخی ها در زمان دولتهای گذشته مطرح نمی شد ؟!

محمدرضا آقاابراهيمی

با سلام. فدائيان حسينی (ع) پرسيده اند: «چرا اين شوخی ها در زمان دولت های گذشته مطرح نمی شد؟!» بنده اجازه می خواهم به اين سوال پاسخ دهم. به دو دليل کاملا واضح! ۱- در زمان هيچ يک از دولتها و مجلس های قبلی طرح تجميع انتخابات مطرح نبود (فعلا به اهداف پشت پرده ای که جناح اقتدارگرا از طرح چنين موضوعاتی دنبال می کند کاري نداريم) و لذا چنين شوخی هايی هم به ذهن کسی نمی رسيد. ۲- در طول ۲۸ سال پس از انقلاب اسلامی ، هيچ دولتی به اندازه دولت نهم به وجهه داخلی و خارجی نظام ضربه نزده است. هيچ دولتی به اندازه دولت نهم در زمين های اقتصادی ناکارآمد و ناتوان نبوده است. هيچ دولتی به اندازه دولت نهم از دلارهای بادآورده نفت بشکه ای ۶۰ دلار برخوردار نبوده و در عين حال هيچ دولتی به اندازه دولت نهم در حيف و ميل بيت المال به منظور جلب آراء‌ انتخاباتی طبقات فرودست و ريخت و پاش بیت المال و پروژه های میلیارد دلاری در بين دوستان و همفکران خود پيشروی نکرده است (ادامه دارد)

محمدرضا آقاابراهيمی

اگر همه ما چشمان خود را به روی واقعيت های موجود در عرصه های سياسی (اعم از داخلی و خارجی) ، اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگي باز کنيم ، به رای العين در می يابيم که هر یک روز زودتر تمام شدن دوران دولت نهم ، جز خير و برکت و رحمت برای کشور ، ملت ، تظام و انقلاب اسلامی در پی نخواهد داشت. انشاالله.

فداييان حسيني (ع)

سلام مجدد ؛ البته آقای ابراهیمی بیان نداشته اند که آیا مدافع نظام می باشند یا ضد آن ؟!؟!؟ اگر ضد نظام هستند که بحث دیگری دارد اما اگر خود را مدافع نظام جمهوری اسلامی می دانند محبت کرده و بیان نمایند درصد تطابق این نظرشان با فرمایشات محوریت نظام ، آقا ، چه میزان می باشد ؟!؟!

محمدرضا آقاابراهيمي

با سلام. بنده همواره مدافع واقعی نظام بوده و هستم و آثار دفاع خود از انقلاب و نظام را هم بحمدلله به عنوان سند افتخار بر جای جای بدنم دارم. امروز هم بیشترین دغدغه من و همنسلانم ، خسارات بیشماری است که از رهگذر ناتوانی و بی کفایتی دولت نهم بر پیکر مقدس کشور و انقلاب وارد می شود. متقابلا درخواست دارم فداييان محترم حسينی (ع) بفرمايند آن زمان که آقا از دولت خاتمی حمايت می کردند و خدا را شکر می کردند که رئيس جمهوری داريم متدين ، متعبد ، خدمتگذار و ... اما همين دوستان در تمام طول آن ۸ سال از هر گونه تخريب ، اتهام ، کارشکنی ، بحران سازی ، پرونده سازی ، تبليغات منفی و جنگ روانی و ... بر عليه آن دولت کوتاهی نمی کردند ، درصد تطابق نظراتشان با محوریت نظام ، آقا ، چه میزان بود ؟!؟! عملکرد دولت نهم در عرصه های سياسی (اعم از داخلی و خارجی) ، اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی آنچنان بر نه تنها اهل نظر ، بلکه حتی اقشار عادی جامعه ، واضح و روشن است که این بنده نيازی به مایه گذاشتن و پنهان شدن پشت سر آقا برای توجيه حمايت خود از چنين دولت ناتوانی نمی بيند. شما خود دانيد.

تك پسر

با سلام و آرزوی موفقیت برای شما در ادامه وبلاگ نویسی وبلاگ "حرف حساب من" با یادداشت"عرش و فرش- قسمت دوم"(نگاهی به مقامهای رهبر و رئیس جمهور) به روز شد. تک پسر شما دوست بزرگوار را برای مطالعه و ارائه نظراتتان دعوت می کند. قبلا از حضور سبز شما سپاسگزارم. موفق باشید

صالح فروم

http://www.salehforum.com سايتی برای همه چيزی که شما احتياج داريد! هرچيزی که بخوايد توی سايت ما هست. ايميل ۲۰۰۰۰ کاربر اينترنت ايرانی معرفی وبسايت و وبلاگ خودتون محيطی دوستانه و دوست داشتنی! از همه شما و کسايی که اين صفحه رو می خونن دعوت می کنم يه بار هم که شده سری به اين سايت بزنيد. شايد مشکلات شما در اينترنت و خيلی چيزاي ديگه با ديدن اين سايت رفع بشه. امتحانش مجانيه!

تك پسر

سلام. تک پسر تقدیم می کند **********جهنم سازان مهروزپیشه ************** (تحلیلی بر سه دانش آموخته مدرسه حقانی: محسنی اژه ای، پورمحمدی و حسینیان به همراه آرشیو کاملی از سوابق آنان) تک پسر از شما برای مطالعه این یادداشت دعوت می کند سر بزنید ضرر نمی کنید. موفق باشید