بازگشت به وبلاگ

سلام. 

مدتی است سرم شلوغ شده و امیدم به رفع آن ظاهرا باطل بود. به همین علت هم نمی رسم به وبلاگ دوستان سر بزنم ولی به این نتیجه رسیدم که حداقل هر از چندی نوشته هایم را روی وبلاگ بگذارم تا از نقدهای موثر دوستان بی بهره نمانم. در این مدت چندبار آمدم وبلاگ را به روز کنم بعد از نوشتن کلی اراجیف به ناگاه ویروسهای محترم صفحه ما را close نمودند و چون عادت به save در هنگام نوشتن ندارم پرید و حال دوباره نویسی نداشتم. این شد که فاصله بسیار شد.

لازم است یک توضیح هم  درباره نوشته ام درباره صفار بدهم. من به ایشان بسیار علاقه مندم. یکبار پارسال در جواب برخی انتقادات که از مشی غیر اصولگرایانه حاکم بر برخی بخشهای مرتبط با آن وزارت خانه بود ایشان جواب داد کاری که در مدتی طولانی نهادینه شده را نمی شود یکساله به نتیجه رساند. اما نقد من به وزارت ارشاد در یک سال گذشته همچنان باقی است. انتقاد من از نوع اصولگرایانه است، شاید در فرصتی بیشتر به آن پرداختم.

نکته دیگر اینکه به رغم انتقادات زیادی از که دولت دارم به دلایلی که مشخص است، در این مدت بیشتر از آن اجتناب کرده ام و با سایت های حامی دولت نیز کمی همکاری داشته ام. چندی پیش مطلبی بر روی سایت سپهر در نقد یادداشت ابطحی در وبسایتش نوشتم. در فاصله کمی نظرش را درباره آن نوشته بود. جوابش را ایمیل کردم ولی جوابی نداد. به نظرم جالب بود گفتم بعد از مدتی تعطیلی وبلاگ شاید برای شروع جالب باشد.

كروبي، ابطحي و ماجراي غضنفرهاي سياسی (برای دیدن متن کامل اینجا کلیک کنید)

/>/>/>ab.jpgترسيم سيماي ابطحي از آن جهت بود كه بگوييم اگر باور كنيم منظور ابطحي انتقاد از كروبي نبوده است بايد چنين پنداشت كه وقتي چنين مردي از ميان لشكر اصلاح طلبان ، اصولگرايان را متهم به اختلاف افكني مي كند از دو حال خارج نيست، يا آنقدر وقت صرف امور عكاسي و خوردن و ... نموده است كه از واقعيت هاي اصلاح طلبان بي خبر است و يا قصد دارد با متهم نمودن جناح مقابل و نسبت دادن اين رفتارها به غضنفرها و قلمداد نمودن كروبي در ميان شيوخ اصلاحات به نوعي از او دلجويي نمايد 

جواب ابطحی که 12 ساعت پس از رفتن مطلب بر روی سایت و در ساعت 01:17 نیمه شب ارسال شده:

 

ما مخلصیم ولی خیلی با مزه بود که برای نظر دادن درمورد یک تحلیل من بیشتر متن را به راست و دروغ از زندگی من اختصاص دادین. این سایتاصلاح طلب رو هم نفهمیدم مال کیه که اینقدر فحش داده. دوستان افراطی محافظه کارقبلا خیلی مطالب تند تر و پر دروغ تر از اینها به من گفته اند و عادت کردیم. ازاینکه در مورد تحلیل من نوشته اید ممنونم. کاش وقت داشتم جواب میدادم و مباحثه ایدر میگرفت ولی حیف وقت ندارم. به خاطر دلخوشی شما وخنده: یکی از کارهای به زمینمانده ام عکاسی است!

 

چند نظر هم خوانندگان درباره اش داده بودند، اینها 2 تا نمونه اش:

 

* ابطحی اینقدر باحال بوده و ما نمی دونستیم!؟ دمش گرم!  ولی اگه بحثتون سر لمپنیسمه خدا وکیلی احمدی نژادتون روی همه رو کم کرده! 

* صرف داشتن عمامه که دلیل دینداری نیست.شیطان هم 6000سال خدا را عبادت کرد ولی بعد شیطان شد.این ابطحی که دیگر عددی نیست.

 

 

من هم فردا صبح که  جواب ابطحی را دیدم این متن را برایش ایمیل کردم:

سلام. در حال بررسي نظرات كاربران بودم كه متن ذيل را با امضاي شما يافتم.  اگر فرد ديگري با اين امضا ننوشته باشد برايم چند نكته اش جالب بود:

 

-۱ نفهميدم كه بخش هاي دروغش درباره زنگي تان كدام بخش آن بود.  سعي كردم آنچهاز زندگي نامه تان مي نويسم از كيهان و رسالت نباشد از وبلاگ خودتان باشد. خوب استبفرماييد.

آن مطلب به نقل از يك سايت اصلاح طلب نبود از وبلاگ روزنامه نگاران اصلاحطلب بود. اميد معملريان را كه مي شناسيد؟ اين هم لينك مطلبش. البته كافي بود يكعبارت خاص آن را جستجو مي كرديد:

http://www.memarian.info/articles.asp?id=-1073776650 

بنده با عكاسي كردن شما هم مشكلي نداشتم.  شيوه آن را خرق عادت ناميدهبودم.

علت پرداختن به زندگي نامه تان موارد مختلفي بود. يكيش هم مقدمه اي براينتيجه گيري آخر 

-۵ شما كه وقت صرف برخي سطور كرديد خوب بود به سوال بنده هم جواب مي داديد. كروبي را غضنفر ناميده ايد يا ...

حداقل به صورت شخصي علاقه مندم اگر دروغي نسبت داده ام بدانم چه بوده و ازشما هم حلاليت مي طلبم.


گفتم شاید مشکل از فونت فارسی بوده و دوباره برایش فینگلیش فرستادم. بازهم جوابی نیامد. البته خیلی هم امید به جواب دادن نداشتم.

/ 11 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
الف. میم

سلام و تشکر از حضور شما خوشحالم از بازگشت مجددتان از کدام نوشته ی بنده تاسف می خورید؟ نمی دانم چرا از میان این همه مطلب وبلاگ بنده،‌همه می روند سراغ یکی و بنده را مورد تفقد قرار می دهند. یعنی واقعا وبلاگ بنده هیچ مطلب مفید و مثبتی ندارد؟ ضمنا توضیح بدهید کدامیک باعث تاسف است؟ اما در مورد سرداران شهید،‌آنچه که شما گفتید و احتمالا در مورد محسن رضایی است،‌من همیشه در بین دوستان می شنوم ولی هر چه در کتاب خاطرات فرماندهان و شهدا مراجعه می کنم،‌چیزی جز صفا و محبت نمی بینم. چه برسد به سیلی! اما در مورد رهبری، بنده ایشان را سپر بلا نکردم،‌و دیدید که دوستمان اصرار داشت که ایرادات را به وی بازگرداند. در هر حال من به مانند شما دیدگاه جناحی خاصی ندارم و حق گویی را پیشه ی خود ساخته ام. اشتباه از هرکسی صورت بگیرد می گویم. این را مولا علی(ع) به ما یاد داده است. و ما توفیقی الا بالله

خبرکده

به رفيق ما رو باش .. ... ..... نميدونی من کيم... ......فک ميکردم تا حالا منو شناختی من.... نه واقعا نميدونی من چيم و من کيم بابا منم شناختی؟؟؟ اصولگرا اصلاح طلب کيلو چنده؟ تساهل و تسامح چه ساندويچيه؟ من فقط فقط چاکرتم من مخلصتم

غدیر ‌نبی‌زاده

سلام بر اقا مهدی عزيز و دوست داشتنی. دفعه قبل که گفتی سر بزنم اومدم اما خبری نبود. قبلاْ هم بهت گفته بودم که گاهی اين مشکل هست. بالاخره پرشين بلاگ که ديگه بهتر از اين نميشه. اما الآن خوندم. بابا تو خيلی باحالی. ضمنا برادر ميگفتی گاوی گوسفندی چيزی قربونی کنيم. اينطوری ما شرمنده شديم. من دارم ميرم تعطيلات کاری! تا حالا شنيده بودی؟ يا علی.

مصطفی رسته مقدم

سلام برادر استغفرالله، بنده تحويل نمی گيرم يا شما؟ آقا هنوز برنگشته گير دادی به دوستان ما؟ بی خيای بابا يکمی هم راه تساهل و تسامح رو در پيش بگير.

مصطفی رسته مقدم

این هم کامنتی که تو یادداشت پیشت وقتی بعد از مدتها یاد ما کردی برات گذاشتم، دوباره میارمش تا نگی بیادت نیستم: سلام برادر آقا مدت هاست که نيستی؟ نکنه تو دولت نهم صدارتی،وزارتی،وکالتی، چيزی بهت دادن که ديگه وقت آپ کردن نداری؟!!! تازه می خواستم از طريق اس ام اس ( يا به قول دوستان شما پيامک ) از احوالت خبری بگيرم که ديگه خودت لطف کردی و ما رو قابل دونستی و به وبلاگ ما سر زدی!!! حالا واقعاْ اگه پستی چيزی گرفتی مراتب تبريکات ما رو پذيرا باش.

فرنوش حبيب نژاد

سلام همکار عزيز.احوال شما؟ خوشحالم کرديد که سر زديد.موفق باشيد و بی معرفتی مرا به حساب مسافرت های دائمی ام بگذاريد.

داود روشنی

سلام. اسم منتقدين و سوال کنندگان را می گذاری شلوغ کن؟؟؟!!!عجب!کسانيکه برای آزادی دوستانشان و بازگشت آنان و اساتيد اخراج شده به سر کلاسهايشان تلاش می کنند را شلوغ کن می نامی آنوقت برنامه نمايشی و گزينش شرکت کنندگان را توجيه می کنی؟؟؟پالوده خوری با سايتهای حامی دولت روی تحلیلهایت هم اثر گذاشته!عيد فطر هم مبارک.اميدوارم خداوند درهای حقيقت را بروی همه ما بگشايد و ما را از تعصب دور بدارد.

مصطفی رسته مقدم

عيد رمضان آمد و ماه رمضان رفت/صد شکر که اين آمد و صد حيف که آن رفت حلول عيد بندگی بر همه آزدگان جهان مبارک.

محمد مهدی اسلامی

سلام و تشکر از دوستان. نه ! بنده هيچ پستی در دولت جديد نگرفته ام. در يک شرکت سهمی داشتم و درآمدی کسب می کردم که ورشکست شد و حالا به دنبال دادن بدهی مردم و امور مربوطه و ... هستم