فتنه های پس از استیضاح و وظیفه اصولگرایان

اما در جریان این استیضاح یک واقعیت رنگ جدی به خود گرفت، برخی گویی تلاش بی وقفه ای داشتند تا از این رهگذر بر افکار عمومی گرد بی اعتمادی بپاشند و در این راه از هیچ وسیله ای دریغ نورزیدند. این امر در هر دو سوی جریان استیضاح وجود داشت، هم برخی مدافعان کردان و هم کسانی که سعی داشتند از این آب گل آلود ماهی بگیرند، رگه های جدی از تلاش برای تشویش اذهان عمومی را به نمایش گذاشتند. شاید رفتار ناشایست آقای کردان در برخورد با رئیس ستاد کل نیروهای مسلح را نیز  بتوان بخشی از این کژرفتاری ها دانست. این کشمکش تا آنجا شدت یافت که بر خلاف رویه معمول، رهبری لب به گلایه گشودند: " در گوشه و کنار افرادى، جریان‌هائى، مجموعه‏هائى به اسم‌هاى مختلفِ نخبگان سیاسى و غیر این‌ها، فضاى جامعه را مشوش می‌کنند، فضاى جامعه را از صفا و صداقت تهى می‌کنند، مردم را دچار اغتشاش ذهنى، دچار تردید می‌کنند. "

اما در این میان برخی گروه ها نیز به صورت مشخص تلاش کردند در پس لرزه های ناشی از این استیضاح ، هدف خود که همانا تضعیف دولت بود را دنبال نمایند. کسانی که به صورت جدی به دنبال نیامدن احمدی نژاد به هر قیمتی می باشند. همین گروه بی شک مخاطب سخنان رهبر فرزانه انقلاب در هشتم آبانماه نیز بودند، زمانی که با تأکید بر حفظ وحدت، امید، نزدیکی دل‌‏ها به یکدیگر، کار و تلاش روزافزون خاطرنشان کردند: "مسائل مربوط به انتخابات به ویژه حضور پرشور مردم در آن، در همان ایام نزدیک به انتخابات بسیار مهم است اما عده‌‏ای با عجله از حالا مباحث انتخاباتی را شروع کرده‌‏اند که این فعالیت‌‏های زودهنگام انتخاباتی موجب منحرف شدن ذهن‌‏ها از مسائل اصلی، مشغول کردن افراد به یکدیگر، و برخی بدگویی‌‏ها می‌‏شود و این، به ضرر مصالح کشور است."

اما با پایان استیضاح موجی از بدگویی ها و بی انصافی ها در میان مخالفان دولت به جریان افتاد. برخورد با این رفتار "ضد اصولگرایانه" که خلاف سخنان صریح رهبر انقلاب است، بی شک تنها در سایه همدلی تمام کسانی که خود را به صفت اصولگرایی معرفی می کنند در حمایت از دولت و باقی گذاشتن انتقادات برای محافل خصوصی و روزهای پس از فرو نشستن غبار این امتحان بزرگ اصولگرایان، ناکام خواهد ماند. امروز حمایت از دولت و پیشگیری از افزوده شدن شکاف ناشی از گذشته ها در میان اصولگرایان، تنها متوقف بر امتثال امر از ولی فقیه و پرهیز از تاویل و تفسیر نمودن سخنان ایشان در مسیری بر خلاف تصریح است. اگر بخواهیم منصفانه بنگریم، نمی توان چشم بر برخی اشتباهات عده قلیلی از اصولگرایان در سخنانشان که در روزهای گذشته موج های شدیدی علیه دولت آفرید، غفلت کرد. بی شک مقصود سخن آن افرادی که از سر دردمندی و خیرخواهی سخن گفتند نیست، کسانی مخاطب این کلام هستند که با کینه های شخصی جریان های تندی علیه دولت را مدیریت کردند که تنها موجب خرسندی دشمنان اصول انقلاب گردید.

و اگر ما نیز امروز در برابر ایشان سکوت کنیم بی شک در ظلم آنها شریک هستیم. ظلم هایی که رهبر انقلاب با اشاره به آنها هشدار دادند دامن همه، اعم از ظالم و غیرظالم را خواهد گرفت.

/ 10 نظر / 6 بازدید
سید علی

سلام خوبی چهخبرا دیگه به من سر نمی زنید. خوشحا شدم به وبلاگ شما هنوز بوی صداقت می دهد سری زدم.

درلینک ها جمع بین متناقضین کرده اید!

محمدی

خدا به داد همه بسد . نمی دانم برخی چشمشان را بر روی مشکلاتی که در طی دروان آقای هاشمی و خاتمی وجود داشت بسته اند. گویا در زمان آنها هیچ تورم و مشکلی در میان نبوده و فقرای سیستان و کردستان در زمیان احمدی نژاد بیچاره و بدبخت شده اند و در قبل از او در رفاه و آسایسش و با خانه و زندگی و مدرسه و شغل بوده اند.

امین

كردان تموم شد . الان بحث محصولي مولتي ميلياردر است . راستي صحبت هاي همسر شهيد باكري را شنيده ايد درباره اش ، گفته اين آقا ، شهيد باكري را از اروميه فراري داد...

به محمدي

آنچه در اين جنگ و دعواها به حساب نيايد مردمند ، اصلا مردم را آدم حساب نميكنند . تيترهاي كيهان را در زمان به اصطلاح اصلاحات نگاه كنيد همه اش درباره معيشت مردم و تورم و... تيترهاي اين سه ساله را نگاه كنيد همه اش درباره آمريكا و استكبار و فلسطين و... . و همينطور مطبوعات ان طرفي .

سهیل

آقای محمدی یا نمی فهمید یا خودتان را به نفهمی زدید! از دید ما ملت ایران همه شما از رفسنجانی گرفته تا احمدی نژاد سر و ته یک کرباسید! البته در این میان آقای احمدی نژاد گل سر سبد مجلس هستند که با اینهمه شعار و مدعا بر مهرورزی و عدالت و با اینمه در آمد سرشار از نفت و سایر منابع خدادادی باعث فقر و فلاکت بیشتر در ایران شده و جالب تر اینجاست که بجای اصلاح خود سعی در سرکوب مردم دارد! آقای محمدی دولت آقای احمدی نژاد و شخص آقای خامنهای نتنها در کردستان و سیستان بلوچستان وضع رفاه مردم را بهتر نکرده اند بلکه بدتر هم کرده اند و حتی پا را فراتر از آن نهاده و با فشار قرار دادن فرهیختگان و روزنامه نگاران آن مناطق عملاً زمینه های خشم عمومی را در این نواحی محروم مرزی شعله ور کرده اند.

محمد

خطاب به همه آنهایی که در نظرات درباره صحبت از خدا نظر داده اند: خدای خامنه ای همانجاست که در جلاست خصوصی او نیز حاضر است. حمایت رسانه ای از دولت الزاما به این معنی نیست که در خفا نیز انتقادی در کار نباشد. اما در شرایطی که دولت نهم را همچون یک دیو، همچون یک نکبت و همچون یک بلای آسمانی یاد می کنند آیا چنین دولتی مجال خدمت خواهد داشت؟ انتقاد رهبر نه به منتقدین منصف، که به آنهایی است که در زمان انتقاد خدا را فراموش می کنند. آنهایی که بدور از هرگونه اخلاقیات به هجو و هزل رو آورده اند و این برای یک فقیه کار سختی نیست که بفهمد خدا از چنین اموری نخواهد گذشت. به راستی اس ام اس هایی که این روزها درباره دولت منتشر می شود منتقدانه است؟ آن اس ام اس مشهور مربوط به سفر گیلان واقعا به عملکرد او انتقاد داشت؟ آیا سیاه نمایی ها از عملکرد دولت که مملو از دروغ و افترا است، غیر از عقوبت چیز دیگری در بر خواهد داشت؟

جواد حجتی

اسلامی، این چه پیام هایی که گذاشتی تو رو خدا تو دیگه پز روشنفکری و آزادی بیان نیا بابا یارو توهین به آقا کرده حواست کجاست؟!

سهیل

آقای روزنامه نگار ترسوی و جیره خور چرا پیغام های مردم را پاک می کنی! نکنه از خدای خامنه ای ترسیدی!

محمد مهدی اسلامی

آقاي سهيل! آرزويم اين است که از خداي خامنه اي همواره بترسم و از گفتن اين حرف باکي ندارم. اگر شما خيلي احساس مي کني حرف براي گفتن داري، مثل هزاران ايراني ديگر يک وبلاگ براي خودت بزن و حرف هايت را آنجا مطرح کن. من تا چند پيام اول شما را تحمل کردم و وقتي ديدم شما وبلاگ من را به محلي براي تاخت و تاز انديشه هاي خود تبديل کرده ايد و به تنهايي نزديک به ده پيام گذاشته ايد، ترجيح دادم تنها يکي دو مورد آن را حفظ کنم و بقيه را تبديل به پيام خصوصي کنم. شما با سخيف گويي هاي خود مرا مجبور کرديد براي اولين بار از زمان انتشار اولين وبلاگم، علي رغم تمايل درونيم براي جريان آزاد اطلاع رساني شرط نياز به تاييد را براي پيام ها بگذارم. اميدوارم اگر واقعا اينقدر که ادعا مي کني شجاعت داري يا وبلاگت را اعلام کني يا اگر نداري راه اندازي کني و حرف هايت را آنجا بزني و براي من هم آدرسش را بفرستي تا بتوانم حرفهايت را آنجا بخوانم.