سامراخشم مقدس و صبر هوشیارانه

خبر را که شنیدم می خواستم گریبان پاره کنم. بار دیگر جسارت به حرمین عسگریین. جایی که مزار پدر و جد امام زمانمان است و تنها نشانی ما از او همان سردابی است که آنرا نیز تخریب کرده اند. جایی که مضجع غریبترین امامان شیعه است، اینبار برج ساعت را زده اند. شاید از این بیم دارند که ساعت انتقام نزدیک است... گویی سامرا از حضور ابلیسان آدم نما روی آرامش ندارد. مگر نه آنکه سامرا را سامرا نامیدند زیرا هرکه آنرا دید شاد شد؟ (1) پس چرا هربار که نام سامرا را می شنوم غم در وجودم لبریز است ؟  به یاد حکایت صالح بن سعید از امام هادی علیه السلام می افتم: یک روز وارد سامرا شدم و به محضر امام شرفیاب گشتم. عرضه داشتم : این ستمکاران در همه کارها سعی در خاموش نمودن نور شما نموده اند و می خواهند که فراموش شوید و از اینروست که شما را در چنین مکان نامناسبی تبعید کرده اند... حضرت فرمودند: ای پسر سعید، هنوز تو در معرفت قدر و منزلت ما در این پایه ای و گمان می کنی که اینها با بلندی شان ما منافات دارد و نمی دانی کسی را که خدا بلند کرد به اینها و این چیزها پست نمی گردد...(2)

آری بسی بیهوده می کوشند. مقام رفیع این دو امام همام نه به گنبد و مناره که به گستره عشقشان در میان شیعیان است. به مقامی است که در عرش دارند و ایشان را با فرش چه کار؟

اما نه فقط قصد توهین نیست. توطئه فراتر از این است. آنها که صبر علی گونه شیعه را برای حفظ اسلام دیده اند می خواهند که غضب را بر این قوم مستولی نمایند تا خود از این تفرقه کامروا شوند. خبر را تمام نکرده تاکید می کنند مفتی وهابی خواستار تخريب مابقي اماكن مقدسه شيعيان در عراق شده است. نه ! شیعه خشم مقدسش را همچون خاری در چشم و استخوانی در گلو نگاه خواهد داشت و نخواهد گذاشت از این ره دشمنان اسلام توشه بردارند. انسجام اسلامی با این حیله ها ترک بر نمی دارد. شیعه صبر خواهد کرد تا روز موعود که عدل سراسر گیتی را پر نماید و منتقم حقیقی پرچم دادخواهی از سران شرک و طاغوت برافرازد. مگر نشنیده اید دیگر امام عسگری به شیعه چه دستور داده است؟

یازدهمین پیشوای آسمانیمان که بر او و پدرانش و فرزند غائبش همواره سلام باد  در نامه ای به علی بن الحسین بن بابویه قمی می نویسند: "... ای ابن بابویه بر تو باد به صبر و انتظار فرج زیرا که رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: بهترین اعمال امت من انتظار فرج است. حزن و اندوه شیعیان ادامه دارد تا اینکه فرزندم ظاهر شود ... ای شیخ صبر کن و جمیع شیعیان مرا نیز امر به صبر نما زیرا در نهایت وارث زیمن بندگان متقی او هستند."(3)

آقا جان اطاعت... صبر می کنیم ، صبری هوشیارانه و برای ظهورش همواره دعا خواهیم کرد. آقا جان شما هم برایمان دعا کن.

1- سامرا برگرفته از عبارت "سر من رآه" به معنی شاد شد هرکه آنرا دید گرفته شده است
2- منتهی الآمال ج 2 ص 433
3- زندگانی امام حسن عسگری (علیه السلام) ص 28– سید کاظم ارفع

این مطلب را سپهرنیوز منتشر کرد

/ 7 نظر / 7 بازدید
محمد

آقا امام زمان تسلیت می گوییم. خجلیم که به ساحت پدرتان تا این حد بی شرمی می شود و ما ...

غدیر ‌نبی‌زاده

يريدون ان يطفئو نورالله بافواههم. اين را كه مي خوانم آرام مي شوم. خيلي لطيف است

محمد سرشار

سلام. خدا کوچولويت را حفظ کند! ايمان ما هم‌بازي پيدا کرد!

اکينا نيوز

گزارش افشاگرانه... ارمینه کیست؟ او را می شناسید؟؟؟ همراه با گزارش تصویری اکینا نیوز بروز شد...

محمد

سلام خواستم آیه ای از قرآن بنویسم دیدم آقا غدیر نبی زاده نوشته، خداوند اراده کرده نور خودش رو تماما منتشر کنه.یا حق