واعظ شهر

گر چه بر واعظ شهر این سخن آسان نشودرندی آموز و کرم کن که نه چندان هنر استگوهر پاک بباید که شود قابل فیضاسم اعظم بکند کار خود ای دل خوش باشعشق می​ورزم و امید که این فن شریفدوش می​گفت که فردا بدهم کام دلتحسن خلقی ز خدا می​طلبم خوی تو راذره را تا نبود همت عالی حافظ  تا ریا ورزد و سالوس مسلمان نشود  حیوانی که ننوشد می و انسان نشود   ور نه هر سنگ و گلی لولو و مرجان نشود  که به تلبیس و حیل دیو مسلمان نشود  چون هنرهای دگر موجب حرمان نشود  سببی ساز خدایا که پشیمان نشود  تا دگر خاطر ما از تو پریشان نشود  طالب چشمه خورشید درخشان نشود

خواجه حافظ شیرازی

/ 7 نظر / 5 بازدید
امين صبحي

سلام حاج مهدي دادش آيدي ياهو تو برام برام يفرست

مصطفی رسته مقدم

سلام مطلبتان را در مورد سازمان خواندم و برای من که مواضعم بسيار به مواضع سازمان نزديک است و افتخار همکاری دورادور با اين عزيزان را دارم بسيار جالب و البته کمی تاسف بر انگيز بود. متاسفانه همگان بر اين موضوع آگاهند که انقلاب فرزندان خويش را می خورد، و دوستان سازمان هم مشمول همين قانون نانوشته ناجوانمردانه شده اند. شايد با بسياری از افراد سر شناس احزاب مختلف اعم از اصلاح طلب و اصول گرا برخورد داشتم ولی متدين تر از افراد سازمان تا بحال نديدم. کاش کمی از سر انصاف به مسائل می نگريستيم. البته بنده هم با برخی از عقايد آن دوستان مشکل دارم. آنها شايد بسيار پايبند تز * سوسيال دموکراسی * باشند، در حالی که من راهی را بجز * ليبرال دموکراسی * برای رسيدن به جامعه ای سعادتمند سراغ ندارم.

بوی خاک

جناب اسلامی عزیز! حال که در عکس شمایل مبارک شما را مشاهده کردم، به جا آوردم. مایه بسی سعادت است که شما را در اینجا هم ملاقات کنم. لینک شما را با کمال افتخار در وبلاگم قرار می‌دهم. مراتب پوزش بنده را پذیرا باشید

ندا

دوباره سلام. جوابتون کاملا قابل تامله.اما چيزهايی که شما گفتيد نفی و البته تخريب اين رشته ی دانشگاهی ست.اين سوال رو ازتون پرسيدم چون خواستم ببينم اين علاقه را بهتر است بصورت آکادميک ادامه داد يا چندان فرقی ندارد.نمی دونم تا چه حدی می شه روی حرفتون حساب کرد ولی اميدوارم خيلی درست نگفته باشی. همين. فعلا.

حميد داودآبادي

نه از کفر و نه از دین می نویسم نه از مهر و نه از کین می نویسم دلم خون است می دانی برادر دلم خون است از این می نویسم

حميد داودآبادي

اون شب که "لورل" و "هاردی" جاموندن ... خنده تلخ من از گریه غم انگیز تر است کارم از گریه گذشته است دگر می خندم خوش به حالتون که هنوز نعمت اشک رو ازتون نگرفتن. میدونی روز عاشورا یا شب 21 ماه رمضون، ده دقیقه بیشتر نتونی گریه کنی یعنی چی؟ می دونی بعد قرنی، بری سر قبر رفیقات و اون جا چندتایی رو که تازه سوختن و رفتن پیدا کنی ولی نتونی گریه کنی یعنی چی؟ بعضیا فکر می کنن اشک به مشک بنده. بعضیا فکر می کنن ما، کار روز و شبمون گریه است! کاشکی بود! نه داداش. میدونی وقتی توی اینترنت، خبر مرگ رفیقاتو ببینی، ولی حتی دریغ از یه بغض ساده گلوگیر، یعنی چی؟ آره حتما میگین: "خب بی وجدان این قدر گناه نکن که دلت مثل سنگ بشه."