کاریکاتور ناشیانه از بازی ترور

حجم این عملیات روانی آنچنان گسترده بود که در فاصله ای کوتاه، سه جلد کتاب در باره ترور سعید حجاریان در کتاب فروشی های مقابل دانشگاه تهران در معرض خرید تشنگان حقیقت قرار گرفت. اما کتابهایی که دروغ هایی در لباس حقیقت را در برابر آنها قرار می داد. یکی از مهم ترین مانور اتاق جنگ روانی اصلاح طلبان بر روی کلمه "دخمه" انجام می شد. کلمه ای که حلقه اتصال عامل ترور به نهادهای نظامی و انتظامی می گشت.

اما در همان زمان، کتاب دیگری نیز منتشر شد. کتاب "بازی ترور" به ابهامات و سئوالاتی در این پرونده می پرداخت که اصلاح طلبان و طراحان جنگ روانی هرگز حاضر به پاسخگویی در باره آنها نشدند، حتی وقتی این کتاب در دومین سالگرد ترور حجاریان به صورت پاورقی در روزنامه کیهان به مدت نزدیک به دو ماه به چاپ می رسید،‌ روزنامه های اصلاح طلب وقت درباره اسنادی که در آن طرح می شد سکوت کردند و برخی از نشریات مانند یاس نو به نوعی منفعل شدند و از آنجا که اساسا آمادگی پرداختن به این موضوع را نداشتند،‌ به ناچار مجبور شدند گزارش های تکرای دو سال قبل خود را به چاپ برساندند که در عالم رسانه و روزنامه از ضعف و دستپاچگی آنها حکایت می کرد!

اما با گذشت بیش از ده سال، چند سوال باقی ماند، چرا حجاریان حاضر نشد از ضارب شکایت کند؟ جریان نوار تهدیدی که آقای حکیمی پور به آن اشاره کرد و جعبه سیاه خوانده شد ولی بعدها معلوم شد به سفارش خودشان بوده ،‌ از چه قرار بود ؟ چرا ضارب از موتور هزار استفاده کرد در حالی که هر عاقلی می دانست با این کار در اولین نگاه یک ارگان خاص متهم می شود؟ اگر به واقع این ترور توسط نیروهای وابسته به آن نهادها طراحی شده بود، نمی دانستند که اصولا برای چنین عملیات های درون شهری، موتورهای پرشی مورد استفاده قرار می گیرد و نه موتورهای سنگین؟ چرا بسیاری از اخبار این موضوع قبل از آن که توسط نهادهای ذیربط کشف شود ،‌ جلوتر از آن توسط  روزنامه صبح امروز منتشر می شد؟ و ...

اما اینک، به گمان اینکه آن سوال ها فراموش شده، یک بازی نخ نما تکرار گردید. سایت حزب جبهه مشارکت، در مطلبی که به موضوع ربوده شدن "عاطفه امام" می پرداخت، نوشت «این بازداشت از جهات مختلفی جالب توجه است، صبح روز دو شنبه وی را در بین راه در منطقه ای نزدیکی حرم حضرت عبدالعظیم از ماشین پیاده می کنند و اجازه می دهند با تلفن عمومی به مادرش تماس بگیرد و صحبت کند و دوباره وی را به محلی در همان نزدیکی می برند.» سپس با طرح این ادعا که این نوع رفتارها و برخی رفتارهای مشابه که امکان انتشار آن وجود ندارد شباهت بسیار زیادی به بازداشتهای خودسرانه اواخر دهه 70 دارد، افزود «در اواخر دهه هفتاد افراد و فعالان سیاسی، اجتماعی توسط گروه هایی که خودسر خوانده می شدند، به همین روشها بازداشت و در محل هایی نزدیک شهر ری و در خانه های به اصطلاح امن مورد بازجویی های ناشیانه و عجولانه قرار می گرفتند و سپس در اطراف تهران در خیابان رها می شدند. پس از ترور نا فرجام دکتر حجاریان در سال 79 [سال صحیح 78 است]، معلوم شد این افراد از محل هایی به نام "دخمه" این نوع اعمال را تحت پوشش و یا با هماهنگی نهادهای نظامی خاص به سرانجام می رسانند. البته با توجه به آزادی سریع سعید عسگر و عدم محاکمه سران این اماکن، بسیاری از کارشناسان در آن زمان برخی از نهادهای نظامی را پشت این قضیه می دیدند که البته در هیچ دادگاهی مورد بررسی قرار نگرفت. حالا با گذشت بیش از 8 سال از آن وقایع به نظر می رسد فعالیت های دخمه نشینان دوباره از سر گرفته شده است و تحت حمایت کودتا گران نسبت به اعمال فشار به زندانیان و خانواده های شان و فعالان سیاسی اجتماعی اقدام نمایند.»

این ادعاها در حالی مطرح می گردد که نه تنها برای موضوع دخمه های ادعایی هیچ سندی ارائه نشد، بلکه حجاریان پس از آنکه رسانه های اصولگرا به طرح سوالاتی جدی و اساسی در این خصوص پرداختند، به بهانه هایی از شکایت کردن منصرف گردید، تا این ادعاها به محک مستندات نیازمند نگردد و به دادگاه کشیده نشود.

جالب تر آنکه در همان زمان نیز برخی از گرایش های فکری شدید ضارب حجاریان به اصلاح طلبان خبر می دادند، که نه تنها تکذیب نگشت، که با خبر حضور فعال سعید عسگر در ستاد میرحسین موسوی به همراه پدرش در ستاد واقع در سه‌راه تقی‌آباد شهرری تکمیل گشت.

اما واقعه اخیر نیز گویا تقلیدی است از همان بازی که در غیاب طراح آن به شیوه ای کودکانه طراحی گشته است. در حالی که پیشتر اعلام شده بود، هیچ‌یک از دستگاه‌های مسئول عاطفه امام را بازداشت نکرده‌اند.وی پس از 28 ساعت بازداشت، آزاد شد. او که دختر جواد امام از اعضای بازداشت شده سازمان مجاهدین انقلاب است، در طول این مدت 3 بار با منزل تماس گرفته است و این تماس ها از کیوسک‌های تلفن عمومی برقرار شده است. در حالی که در طول بازداشت‌های اخیر هیچ‌گاه چنین رویه‌ای وجود نداشته و بازداشت‌شدگان پس ازانتقال به مکان‌های معلوم، امکان ارتباط تلفنی یا ملاقات حضوری با خانواده خود را از تلفنخانه بازداشتگاه پیدا کرده‌اند.

با توجه به اعترافهای بازداشت شدگان، مستندات موجود و غیرقابل انکار از تلاش برخی از آنها برای براندازی و ...  و ابهامات جدی پیرامون ادعای این بازداشت، این گمانه به شدت تقویت می گردد که جریان برانداز که اینک با افشای بسیاری از حقایق مستاصل گشته است، در ادامه سناریوسازی‌های اخیر خود به‌منظور هتک آبروی نظام اسلامی چنین پروژه‌ای برای مظلوم‌نمایی ترتیب داده باشد. با این وصف تداوم چنین بازی هایی و دیگر بازی های این گروه برای انحراف افکار عمومی از واقعیت های دادگاه ها و تلاش آنها برای ناعادلانه جلوه دادن حکم دستگاه قضایی را نباید دور از انتظار دانست.

---

پ.ن١: نگاهی دوباره به مطلب پیشینم درباره پروپاگاندای سبز را در تکمیل این مطلب پیشنهاد می کنم (+) 

پ.ن2: یکی از بزرگترین عبادات در ماه رمضان انفاق است. اگر اهلش هستید یا علی : (+)

پ.ن 3: این مطلب هم در همین باب خواندنی است (+)

-----

بعد التحریر: جهت اطلاع همه کسانی که به من و خانواده ام دشنام دادند: همسر جواد امام خبر دستگیری و بازداشت دختر خود را دروغ اعلام کرد و گفت: دختر بنده در اقدامی ماجراجویانه و با توجه شرایط خاص روحی و روانی ناشی از دستگیری پدرش که موجب نگرانی خانواده و بنده شده بود،چنین اقدامی را کرد که به همین خاطر از همه عذرخواهی میکنم.

/ 43 نظر / 157 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سبز عین سبز

اسناد غیر قابل کتمان میر حسین موسوی جدي نگیر بیا ببین

سبز

روزه محاکمه شما کاسه لیسانه خامنه ای نزدیک است.

مجید

قبول دارید که اگر آیت الله منتظری اوایل انقلاب درگذشته بود یا هاشمی رفسنجانی در اثر ترور به شهادت رسیده بود الان عزیز بودند و آیت الله طالقانی و دکتر بهشتی اگه زنده بود ممکن بودبا دولتی های کنونی مخالفت کنند

فریدالدین هادی

ببینید حضرتعالی نوشته تان بگونه ای است که گویی خود سعید حجاریان در ترور خودش نقش داشته ( البته من از حجاریان خوشم که نمی آید هیچ بلکه سایه او را باتیر هم می زنم ) فکر می کنم این یک نوع تحلیل شما و نویسنده کتاب بازی ترور است که شخصی نقشه ترور خود را بکشد و توسط کسی مثل عسگر آن را اجرا کند . من این تحلیل را قبول ندارم چون سعید عسگر فقط حجاریان را ترور نکرده بلکه کسی مانند قاسم شفیعی که شاید بتوان او را به جناح راست متعلق دانست را هم ترور کرده . بنظرم سعید عسگر انسان خودسری بوده که به صرف داشتن پول زیاد یا عقیده مخالف کسی را می تواند ترور کند و آنچرا خود تشخیص می دهد انجام می دهد .

موسسه فرهنگی مطالعاتی مومنون

متن سخنرانی و دروس اخلاق حضرت آیت الله سید ابوالحسن مهدوی در ماه مبارک رمضان 1388 هر روز در: SA-MAHDAVI.BLOGFA.COM لطفا در صورت صلاحدید لینک نموده و به سایرین هم اطلاع دهید که بهرمند شوند. با تشکر یا علی مدد

محمد حسین مولا

جوابهای با احترام و محکمی به مردم میدهید. تشکر

امین

برادر مشکل شما میدونی چیه؟اینه که کل واقعیت رو نمی بینی بعد تحلیل میدی و برای حق نمی نویسی برای اصولگراها می نویسی.این دختر که هیچ غیر از اون زیاد از این دست مسایل هست.تو میدونی اگه این ها واقعیت داشته باشه وتو به عنوان یک مسلمان با ظنی که از حق خالیه این موضوعو کم رنگ کرده باشی چه گناهی داره ولو نیتت پاک باشه؟حق رو وقتی اثبات کردی برای دیگران بازگو کن نه احتمامات رو برای توجیه یک گروه.یا حق

ممد

اینو هم بنویس که سعید عسکر از مسئولین ستاد کی بوده چه تهمتهایی که به سپاه و بسیج نزدند به خاطر همین سعید عسکر