انظر الی ما قال

یکی از این نوع گفتگوها چند روز پیش در زمانی که در ترافیک تهران با آشنایی هم مسیر بودم آغاز گردید بلافاصله بدانجا رسید که راه چاره برای اثبات آن است که مدارک در اختیار افکار عمومی قرار گیرد تا قضاوت کنند که چه کسی دروغگو و چه کسی صادق است. این پیشنهاد او برایم این سوال را پدید آورد که شایعه ای که از اساس دروغ بوده با چه سندی باید در اختیار افکار عمومی قرار داد که به یاد آوردم طرف بحث از منسوبین نزدیک آیت الله سید حسین(جمال الدین) دین پرور رئیس بنیاد نهج البلاغه است که از سوی پالیزدار به دریافت 1017ماشین پرشیا به نصف قیمت متهم شده بود. موضوع را با او در میان گذاشتم و خواستم حال سندی بیاور که ایشان چنین چیزی دریافت نکرده است؛ بی شک در این موارد آن کسی که ادعا می کند باید سند ارائه نماید و طبیعتا متهمی که دامنش پاک باشد سندی برای ارائه نخواهد داشت.
او اگرچه با توصیف بخشی از شرایط اقتصادی ایشان و فرزندانش تلاش کرد که مرا متقاعد کند که چنین موضوعی از اساس محال است، اما پذیرفت که ارائه سندی در این خصوص غیر ممکن است.
با این حال روش های دیگری نیز برای اثبات پاک بودن افراد به کار رفته است. به عنوان نمونه یکی از شخصیت های شناخته شده می گفت من از طرف آیت الله یزدی وکالت دارم و می توانم سند ادعایی لاستیک دنا را به نام کنم. هر کس تمایل دارد بیاید قولنامه بنویسیم و همین جا همه آنرا به یکصد میلیون ریال می فروشم!
جالب ترین ردیه ای که این روزها بر ادعاهای پالیزدار و در جواب آنها که در پاسخ به فساد اقتصادی پالیزدار می گفتند "انظر الی ما قال و لاتنظر الی من قال" شنیدم، مربوط به یک دامدار بود؛ او که از این ماجرا خبری نداشت در پاسخ به این سوال که "آیا اسب هندوانه دوست دارد؟" گفته بود "مبادا به اسب هندوانه بدهید که اگر دکتر زود نرسد خواهد مرد!" این در حالی است که پالیزدار ادعا کرده بود در اسطبل اسب های دختر هاشمی فقط روزی 100 هزار تومان هندوانه‌ برای ‏آنها می ریزند!
اگرچه بر این اساس  می توان گفت سخنان پالیزدار کاملا مبتنی بر اسناد و اطلاعات دقیق است! اما به نظر می رسد در صورتی که اطلاع رسانی دقیق در خصوص دادگاه وی و اسنادی که او ارائه خواهد داد انجام نپذیرد، این سخنان سست بنیاد اثر خود را در کاستن از اعتماد عمومی بر جای خواهد گذاشت.

/ 13 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شیعه کوچولو : دشمن چو از همه ....... !

به قول سعدی : دشمن چو از همه حیلتی فروماند . سلسله دوستی بجنباند - پس به دوستی کاری کند که صد دشمن نتواند ![لبخند] آیا چنین سخنانی از سوی آقای پالیزدار و در قالب یک به ظاهر اصول گرا . خود نقشه ای شیطانی برای خنثی کردن باور کسانی چون آقای احمدی نژاد و همفکران ایشان و ملت ایران که به وجود مافیای ثروت و قدرت در این مملکت یقین داشته و به چشم ظاهر و باطن . شاهد آنند نیست ؟! [چشمک] آیا مافیای شطانی حاکم بر همه منابع این کشور . با این سخنان هدایت شده آن فرد که بنا به استناد گفته های قوه قضائیه . خود از همین گروه خیانتکار به اقتصاد این کشور است . قصد کودتا بر علیه حق خواهانی که پرسش شب و روز آنان اینست که چرا عدالت در این کشور به محاق رفته است نیست ؟! [چشمک] آیا وقتی . مجلس شورای اسلامی . نمی تواند از چند و چون دانشگاه آزاد که درآمد سالیانه آن . چند ده هزار میلیارد تومان است . پرسشی کند ؟! [ناراحت] نمی شود گفت که این توطئه نیز . از پستوهای همان مافیای شیطانی ولی به اسم اصول گرایان بیرون آمده تا به تخریب ابدی آنان بپردازند ؟! [لبخند] و ...........

مهدی شفیعی سروستانی

سلام من هم فكر مي كنم در باره سخنراني اخير هنوز بسيار زود است كه قضاوت شود. تحقق عدالت يكي از اساسي ترين اهداف در نظام حكومتي اسلام است و اين مهم تا آنجا اهميت يافته كه در صفات ذات باري تعالي صفت عدل او در زمره اصول مذهب شيعه جعفري(ع) قرار گرفته است. اما گاه همين اشياق به اين آرمان بلند همچون دامي است كه خود خداي ناكرده بستر ظلمهاي ديگري خواهد شد. و شايد در طول تاريخ در حق كمتر كلمه اي همچون عدل، اينگونه جفا رفته است. اما برادر عزيزم! بايد ديد كه ريشه اين فسادها در كجاست؟؟؟ و چه ضمانتي است كه عدالت خواهان امروز ، سردمداران باندهاي مافيايي فردا نشوند؟؟؟ در پاسخ توجه شما را به كلامي از امام روح الله(ره) جلب مي كنم:( نقل بته مضمون) (( آنهايي كه مملكت ما را نابود كردند علتش اين بود كه خود را نساخته بودند، اگر اينها خود را ساخته بودند مملكت ما را اينگونه نابود مي كردند))

مهم نیست

آقای اسلامی خانواده رفسنجانی حواریون انقلاب نیستند. من هم چون تو آرزو می کنم امام عصر زودتر بیاید تا افول خداوندگار زرمدار مزورت را ببینم. درود بر احمدی نژاد که چون رهبرش علی و مولایش علی در بین این همه به اصطلاح یاور تنهاست

مريم

مريم

[قلب]][ماچ]

ایران بانو

سلام پست جدید نمی گذارید؟ [گل] ضمنا بدون اجازه شما را لینک کردم اگر رضایت ندارید بفرمایید برای حذف اقدام کن سپاس[گل]

ایران بانو

ببخشید تصحیح می کنم برای حذف اقدام کنم من همیشه خبرنگار بودم هنر تایپ ندارم[خجالت]

احسان

سلام شاید منظور ایشان از اسب خدمه ی فائزه خانوووم بوده اند!!! که هندوانه خیلی دوست دارند! البته شما هم تکلیف را انجام داده اید گله مند نیستم! خداوند آخر و عاقبت انقلاب را از دست اینها بخیر کند و ... بماند برای بعد هااا یا علی

یوسف نیا

دوست من سلام همانطور که خودتون هم اطلاع دارید برای افزایش بیننده سایت یا وبلاگمون موتورهای جستجو خیلی مهم هستند. و یکی از روشهای فوق العاده مهم و از همه جالبتر رایگان افزایش امتیاز در موتورهای جستجو ، تبادل لینک بین سایتها و وبلاگهاست. سایت محور مشتاق تبادل لینک با شماست. به همین منظور شما می توانید با ثبت لینکتان درhttp://www.mehvar.com/link/register.aspx بطور کاملا رایگان از این مزیت استفاده کنید. همچنین خواهشمندیم متقابلا لینک http://www.mehvar.com را در وبلاگ خود با یکی از عنوانهای : سایت نیازمندیها نیازمندیها آگهی رایگان فروشگاه اینترنتی حراجی اینترنتی لینکستان قرار دهید. بدون اینکه اجباری در ثبت لینک ما داشته باشید در اولین فرصت و در سریعترن زمان لینکهای ثبت شده را تایید وارادتمان را کامل می کنیم.