قتلهای زنجیره ای ۲ و قطعه هاي پازل كميته ايكس   

عيسي سحرخيز را بيشتر با گفته هاي افراطيش مي شناسند تا آنجا كه بسياري بر اين باورند كه ميان سحرخيز و پيك نت رابطه اي برقرار است. پيك نت را اگر نمي شناسيد مي توانم از زبان يكي از همكلاسيانم كه به شدت گرايش به سازمان مجاهدين انقلاب دارد معرفي كنم: اينها فكر كرده اند هرچه تيترهاي درشت تر بزنند مردم بيشتر باور مي كنند، دروغهايشان را بيشتر به عنوان سرگرمي مي خوانم و تفريح مي كنم.
عيسي سحرخيز سوابق درخشان! ديگري نيز دارد كه به وقتي ديگر وا مي نهيم.
او در نوشته اي كه در سايت روزنامه نگاران زنجيره اي متواري منتشر كرده است، مدعي فعال شدن "جوخه هاي ترور" طي سه چهار ماه گذشته! و تكرار قتلهاي زنجيره اي شده است.
او از انتشار ايميلها و نامه هايي خبر داده است كه همزمان با نهمين سالگرد شهادت! قربانيان قتل هاي زنجيره اي، چون ‏شريف، مختاري، پوينده و... است و درباره شكل گيري ‏مجدد باندهايي چون محفل ترور سعيد امامي هشدار داده است.
اگرچه همچنان نقاط تاريك بسياري در پرونده قتلهاي زنجيره اي باقي مانده كه دولت گذشته نگذاشت آشكار گردد و از جمله اينكه چگونه ممكن است دو عنصر كاملا متضاد و رقيب همچون امامي و كاظمي با يكديگر در اين پرونده همداستان شده اند اما در اين مجال از واكاوي آن نيز مي گذريم؛ اما آنچه غيرقابل انكار است در آن پروژه كساني حضور داشتند كه عكسشان در كنار خاتمي و در داخل ضريح امام خميني (به عنوان محارمي كه در كنار او قرار گرفته بودند) پيشتر منتشر شده بود. به عبارت ديگر قتل هاي زنجيره اي بي شك پروژه اي انحرافي برا فشل كردن يكي از اركان امنيتي نظام بود تا گامهاي بعدي پروژه يلتسين سازي آنها پس از اتمام دوره پروژه گورباچوف سازي به اجرا گذاشته شود و بتوانند در غياب نهادهايي همچون وزارت اطلاعات و نيروي انتظامي (پس از 18 تير) و ... كار خويش پيش برند.
اما شايعه سازي درباره تكرار اين قتلها به چه منظوري است؟
بي شك نور افكندن بر تاريكخانه كميته X كه از چهره هاي كارآمد در عرصه جنگ رواني تشكيل شده است كاري بس دشوار است، اما با در كنار هم قرار دادن اين پروژه،‌ پروژه شايعه سازي انتقال نامه محرمانه حزب اعتماد ملي به حزب مشاركت ، تلاش ناكام براي آشوب در دانشگاه تهران در چندين نوبت با عناصري تندرو كه ريشه در پژاك داشته اند و... آيا نمي توان قطعه هاي بعدي پازل آنها را حدس زد؟

* یکی از دوستان یک پیام زیبا و تامل برانگیز برایم فرستاده بود،‌ "مسلم در کوفه مشغول تدارک سپاه حسين است اي دل توچه ميکني؟ ميماني يا ميروي؟" پاسخ ما چیست؟
 

متن کامل
۱۳۸٦/٩/٢٤ - محمد مهدی اسلامی