در نمازم خم ابروي تو در ياد آمد...   

از برجسته‏ترین و به یادماندنى‏ترین ساعات روز عید فطر لحظات دلتنگي براي حضرت ولى عصر(عج) و آرزوى دیدار آن حضرت  و اقامه نماز به اقتداي اوست.
حضرت باقر علیه السلام  فرموده اند: «ما مِن یَومِ عَیدٍ لِلمُسلِمینَ اَضحَىً وَلا فِطرٍ اِلّا و هُوَ یُجَدِّدُ اللهُ لآلِ مُحَمَّدٍ (ع) فِیهِ حُزناً قالَ قُلتُ وَ لِمَ ذلِك قالَ اِنَّهُم یَرَونَ حَقَّهُم فى اَیدى غَیرِهِم؛ هیچ عید فطر و قربانی نیست، مگر آن كه با آمدن آن غم و اندوه آل محمد صلی الله علیه و آله تجدید مى‏شود.
عارف وارسته حاج میرزا جواد آقا ملكى تبریزى در این مورد در كتاب ارزشمند المراقبات مى‏نویسد: بر مؤمن راستین شایسته است امروزه غیبت آن حضرت و غصب حكومت آن حضرت توسط دشمنان، سختى حال شیعیان و رعایاى او را در دست كافران و فاجران بنگرد و ببیند كه به آنان از قتل نفوس و هتك آبرو و غصب اموال و بدى حال و مقام خوارى و ابتذال چه مى‏رسد بایستى خوشحالى او به اندوه زیاد و خنده او به گریه و عید او به ماتم مبدّل گردد و به خواندن دعاى ندبه بسان زن بچه مرده‏اى بگرید و فرج او را از خدا بخواهد... بارى امروز نيز نماز عيد را بي او خوانديم.

امروز  پس از چند سال بود كه  دوباره بدون دغدغه نماز عيد را خواندم. جالب آنكه آقاي مرتضايي فر به رغم توديعش امروز باز هم دعاي قنوت را خواند. شايد اين  آخرين قنوت عيدي بود كه او با آن صداي ويژه اش خواند.
مراسم توديع مرتضايي فر؛ براي ديدن مقاله ام درباره توديع وي كليك كنيد

متن کامل
۱۳۸٦/٧/٢۱ - محمد مهدی اسلامی