مهلتي بايست تا خون شير شد   

سلام.

۱- مدتي اين مثنوي تأخير شد مهلتي بايست تا خون شير شد

از تاخير پديد آمده شرمنده ام. قبلا گفته بودم كه سرم شلوغ بود.

۲- برخي از دوستان گفته بودند با خواندن مطلب من درباره روحاني ياد حسين شريعتمداري افتاده اند. البته من با شريعتمداري نيز نقاط اشتراك و افتراقي دارم همانطور كه با دوستان اصلاح طلب نيز نقاط اشتراك و افتراقي دارم. ديگر دوستي نوشته بود فضاي انتخابات مرا به چنين نوشته هاي سوق داده است. البته من هنگام نوشتن سعي دارم كاري كه احساس مي كنم صحيح است را انجام دهم اگرچه مي دانم گاه موجب رنجش دوستان مي شود. به هر حال وقتي مقاله را نوشتم و منتشر كردم كاملا به نوشته هايم اعتقاد داشتم گرچه بعد از ديدن بازخوردهاي آن طبيعتا ممكن است تغييراتي در نگرشم پديد آمده باشد.

۳-در اين چند روز مطالب زيادي درباره سالگرد اقامه اولين نمازجمعه نوشته ام و مصاحبه اي هم با مرتضايي فر (وزير شعار) انجام داده ام. به چندتايش لينك مي دهم:

جام جم: مصاحبه با مرتضايي فر

چندي پيش در جايي نوشته بود: «اگر اذان جاويد موذن زاده اردبيلي ، ربناي استاد محمدرضا شجريان و دعاي سحر سيدجواد ذبيحي بخشي از خاطره جمعي ما ايرانيان و نماد اسلام ايراني باشد، بايد «الحمدلله علي ما هدينا» و نماز عيد فطر با صداي مرتضايي فر را هم به اين فهرست افزود» محمود مرتضايي فر را بيشتر با نام وزير شعار مي شناسند.

همشهري: نوای ماندگار جمعه
محمود مرتضايي‌فر يکي از چهره هاي ماندگار انقلاب اسلامي است؛ از حضور فعالش در روزهاي پرشور انقلاب به‌ويژه اداره تريبون جايگاه ورود حضرت امام در بهشت زهرا تا طنين صدايش در نمازهاي جمعه....

نما:جايگاه نمازجمعه در انديشه امام خميني

 آن زمان كه در مراسم نماز جمعه ‏بمب گذارى كرده بودند من هم در مراسم نماز مزبور شركت كرده‏بودم. مادرم و ديگر افراد فاميل در خانه آقا بودند، چون از من‏خبرى نشده بود همه نگران شده بودند وقتى وارد خانه شدم، ديدم ‏مادرم به حالت اعتراض گفت: تو كه باردار بودى چرارفتى؟ به خاطر بچه‏ات هم كه شده نبايد مى‏رفتى. اين را هم بگويم‏كه از قبل شايع شده بود كه آن مراسم نماز را صداميان بمباران‏مى‏كنند يا در آن بمب مى‏گذارند، نگرانى مادرم هم از اين بابت‏بود. ولى امام كه سر ميز ناهار نشسته بودند با خنده‏اى به من‏گفتند: سالمى؟ من تشكر كردم. ايشان آهسته در گوشم گفتند: خيلى‏كارخوبى كردى كه رفتى، خيلى از تو خوشم آمد كه به چنين نمازى‏رفتى

۴-چند يادداشت سياسي هم داشته ام كه باز ممكن است به مذاق برخي دوستان خوش نيايد:

سپهر: از بيانيه 54 منافقين تا سخنان 86 مشاركت

آقاي رمضانزاده! جرم لاجوردي از نگاه منافقين خلق اين بود كه در سال 49 نفاق آنها را زودتر از اعلاميه 54 شناخت و از نظر سعيد حجاريان ( يا به تعبير شما آقا سعيد!  كه بعدها اعتراف كرد او اين تحليل را نوشته و با عنوان نامه وارده چاپ نموده است) جرمش اين بود كه در سال 66 ( كه اين وصيتنامه را در جبهه ها نوشت) خطر منافق انقلاب را سالها جلوتر هشدار داد.

سپهر: راهکار جدید سايت بازتاب برای جذب مخاطب
دكتر محسن رضايي با قبول ارتباط فكري مجموعه بازتاب با او درباره اصولگرايان واقعي چنين گفته بود:" ... اصولگرايان واقعي معتقدند كه اخلا‌ق بايد نقش جدي در سياست ايفا كند و از عوام‌فريبي و كلا‌ه گذاشتن بر سر مردم به شدت پرهيز كنند لذا حتي براي دفاع از دين هم حاضر نيستند كلا‌هبرداري و عوام‌فريبي و شارلا‌تان بازي را در سياست دخالت دهند." حال بايد از آقاي رضايي پرسيد آيا اين رفتار سايتي كه به لحاظ عاطفي و فكري به شما نزديك هستند اخلاق محور است؟ آيا از مصاديق اصولگرايي اشاعه منكر نيز مي باشد؟  آيا روحانیونی كه مطالبشان در اين سايت منتشر مي شود گزارش زشت اين سايت در معرفي فيلمها و بازيگران غيراخلاقي هاليوود و ديگر گزارشهاي مشابه را خوانده اند؟ و آخرين سوال هم از بازتابي ها؛ آيا جذب مخاطب تا اين حد ارزش دارد؟
۵- ظاهرا مشكل پرشين بلاگ هم رفع شد. اميدوارم ديگر چنين نشود.

متن کامل