دولت ، ابتکار و ماموریت جدید   

سلام.

۱- به شدت سرم شلوغ است و این مدت خیلی کم به وبلاگستان سر نزدم و بازدید هم پس نداده ام که موجب شرمندگی شده است؛ امیدوارم جمعه بعد کمی کارهایم سبک شود.

۲-متوجه شدم پرشین بلاگ نیز هک شده است. از اینکه تمام دوستانی که از حریم بلاگفا دفاع کرده بودند رو سفید شدند خوشحالم و با کمال تواضع دستهایم را بالا می برم.

۳-خیلی دوست دارم بفهمم چه شده که در سال اتحاد ملی اصولگرایان اینقدر به هم می پرند! آن از محسن رضایی و این هم از دعوای جواد لاریجانی و ولایتی! اگر کسی از دوستان در اینباره چیزی نوشته بود خبرم کند.

۴- این چند روزه در شرایط مختلف زیاد نوشته ام. چندتا از آنها که در اینترنت بوده و قابل لینک دادن است را در زیر می آورم. به احترام آنها که از مقاله بلند خوششان نمی آمد غیر اینترنتی ها را که مجبورم کامل بنویسم نمی آورم.

 ماموریتی جدید برای دولت در نهضت نواندیشی علمی

... در این دیدار سخنی تازه علاوه بر سخنان گذشته رهبری دیده می شد. گو اینکه از میزان پیشرفت های بدست آمده در این عرصه توسط محققین رضایت نسبی بدست آمده اما ضرورت همراهی برنامه ریزان کشور بیش از پیش عیان گردیده است. علی الخصوص که این مهم در نقاط مغفول مانده دو چندان به چشم می آید. به عنوان نمونه توقف علمی در علوم انسانی که عهده دار مدیریت انسانی کشور می باشد از نقاطی است که بدون حمایت دولت، خروج از این سکون بسیار دشوار به نظر می رسد.

نگاهي دوباره به نامه هاي اقتصاددانان و ابتكار دولت نهم

...اين اما شروع داستان نبود. آذرماه 1382 ده استاد برجسته اقتصاد ايران در نامه اي سرگشاده به رييس جمهور وقت استراتژي توسعه صنعتي را كه تيرماه همان سال در دستور دولت قرار گرفته بود به نقد نشستند. اين نامه را حسين نمازى و عباس عرب مازار از مردان اقتصاد خاتمى، پرويز داودى مشاور اقتصادي وقت رئيس قوه قضائيه و احمد توكلى، حسن سبحاني، الياس نادران و محمد خوش چهره از نمايندگان فعال مجلس هفتم و چند استاد دانشگاه ديگر امضا نموده بودند كه اغلب در برجسته ترين دانشگاههاي كشور تدريس مي نمودند و بسياري از آنها سابقه اجرايي در اقتصاد در حد وزير و يا معاون وزير داشتند. رسانه هاي حامي دولت آنروز غوغاي بزرگي برپا نمودند و سيد محمد خاتمي كه دولتش با شعار استقبال از انتقادات به ميدان آمده بود چند روز پس از انتشار اين نامه تنها دستور داد ماهيت آن بررسي شود. اين درحالي بود كه خاتمي خود در دوره اي  از مسئوليتش اقتصاد كشور را به دست برخي از امضا كنندگان نامه سپرده بود.

 

متن کامل
۱۳۸٦/٤/٢۸ - محمد مهدی اسلامی