برنامه نود و پیشنهادی برای آقای مخابرات   

کارهایم خیلی بهم ریخته است و مدتی است به وبلاگ نویسی نرسیده ام. بخصوص که قصد داشتم درباره مواضع اخیر آقای عسگراولادی بنویسم و نشد. اما از دیشب سوژه ای به ذهنم رسیده که نتوانستم ننویسم. دیروز در یک تالار گفتگوبحث داغی درباره احتمال اقداماتی که حکومت انجام می دهد تا نافرمانی مدنی سبزها از طریق انتخاب گزینه آخر ناکام بماند،‌ سر گرفته بود.


برخی تردید داشتند که این اتفاق بیافتد، یکی می گفت شاید دولت پیامک را قطع کند، دیگری می گفت شاید نتایج اعلام نشود، سومی می گفت شاید گزینه سوم را گزینه‌ای بگذارند که مردم رای ندهند، مثلا احمدی نژاد خود مربی تیم ملی فوتبال شود و ...

اما جو عمومی حکایت از تلاش گسترده برای انجام چیزی بود که یکی از کاربران اسمش را گذاشته بود «نافرمانی مدنی بازی»؛  علی الخصوص که مرتب خبر می رسید که اطلاع رسانی در همه کشور به اندازه کافی انجام شده و یکی از تبریز، دیگری از همدان و یکی از شیراز می گفت اینجا هم هر کداممان چند بار پیامک انتخاب گزینه آخر را دریافت کرده ایم.

حقیقتا هم شرکت کردند. 75 درصد از نتیجه مسابقه هم گزینه مطلوب آنها شد. تعارف که نداریم، گزینه آخر قطعا نباید اینقدر رای می آورد. حالا معلوم شد در کشور 70 میلیونی، یک میلیون و سیصد و خرده ای سبزی داریم. ما که منکر نیستیم. تازه من فکر می کردم اینها سه چهار درصد از مردم هستند، که معلوم شد کمترند. (بگذریم از اینکه حالا چقدر از این تعداد ممکن است سبزی نباشند.)

اما این اتفاق یک برکت هم داشت. مدتی است که این جماعت معدود، سبب شده اند که نظم عمومی کشور به مناسبت های مختلف مخدوش شود. یکی از این بی نظمی ها ، قطع کردن موبایل ها در ایامی است که اینها قصد آشوب دارند. حالا با این برنامه همه کسانی که از طریق پیامک اغتشاش می کنند، مشخص شدند. تمام پتانسیل هماهنگی موبایلی آنها همین بود. حالا خوب است آقای مخابرات عندالزوم دیگر فقط تلفن همین گزینه سومی ها را قطع کند.

درست است به قول یکی از همین سبزها که امروز در میانه جشن آنها در همان تالار گفتگو، نوشت « الان میام یه حرفی میزنم بازم متهمم میکنین که طرفدار نظامه، همه میدونن که مهمترین افت تیم ملی خداحافظی و افت ستاره ها یعنی گزینه 3 بود و بیشتر مردم رایشون همین بود.»

بله اینگونه هم به عده ای بی جهت و تنها به دلیل آنکه نظرشان واقعا گزینه 3 بوده ظلم می شود، اما با همین حال هم اگر به این پیشنهاد عمل شود، تعداد بسیار کمتری از بی نظمی این آقایان آسیب می بینند.

متن کامل
۱۳۸۸/۱٠/۱٥ - محمد مهدی اسلامی