دعا به خاطر امنیت جکوزی های تهران   

به من چه که امروز در غزه چه می گذرد، قوانین دنیای مدرن میان من و مردم سرزمین نفرین شده، تفاوت های زیادی قائل است. من در یک عرض جغرافیای دیگر، با مرزهای رسمی و بین المللی دیگری زندگی می کنم.

به من چه که مردم غزه تاوان یک انتخابات آزاد را می پردازند، من دغدغه انتخابات خرداد 1388 را دارم که اگر جناح من در آن ببازد، حداقل تا چهار سال باید همگی از موضع اقلیت حرف بزنیم.

به من چه که محموله شیرخشک کودکان فلسطینی، قبل از گذرگاه رفح هدف آپاچی های صهیونیست ها قرار گرفته است، باید به فکر خرید تخم مرغ شانسی باشم تا وقتی مرتضی در برابر در می گوید بابا برای من چه خریده ای او را خوشحال کنم.

به من چه که ممکن است تا چند روز دیگر از نسل مردم غزه چیزی باقی نمانده باشد، مهم این است که احمدی نژاد حق ندارد پنجه در رخ اسرائیل بکشد تا کشورم به خطر بیافتد.

اه، حوصله ام سر رفته است از این همه اخبار گذرگاه رفح و غزه و جنین؛ مگر در نقشه جغرافیایی مقابل ضرغامی هیچ خبری از سواحل زیبا و شهر های برج های سر به فلک کشیده نیست!

به چه حقی کمیته امداد "صندوق کمک به مردم فلسطین" می گذارد، مگر در کشور خودمان کم فقیر داریم؟

***

کم شبیه این جملات را نشنیده ام؛ هیچ گاه هم به آنها نگفته ام که امام صادق فرموده است "من اصبح و لم یهتم بامور المسلمین فلیس منهم و من سمع رجلا ینادى یا للمسلمین فلم یجبه فلیس بمسلم‏"(1) چرا که آنها که نمی فهمند آرد کردن علوفه حیوانات به خاطر محاصره و نان پختن یعنی چه، آنها که نمی فهمند پرپر شدن نوزاد تازه متولد شده به خاطر قطع برق بیمارستان در برابر دیدگان مادرش یعنی چه، قطعا معنی این سخن را نیز نخواهند فهمید و یا در نهایت آن را به مسلمانان هم مرز محدود خواهند کرد.

به آنها تنها می گویم می دانی که مقامات نظامی اسرائیل بارها تاکید کرده اند که اگر صدمات ناشی از درگیری با حماس و حزب الله نبود، قطعا تا کنون به ایران حمله کرده بودیم و بارها گفته اند که از برنامه ریزی برای حمله به ایران در آینده چه با آمریکا و چه به تنهایی هیچگاه غافل نبوده اند. به آنها می گویم نبرد حماس و صهیونیست ها خط مقدم نبرد با ایران است و اگر خط مقدم سقوط کند، حتی پناهگاه خانه ات هم دیگر امن نخواهد بود، چه برسد به استخر و جکوزیت! بیا برای امنیت جکوزی های تهران هم که شده به جان مردم غزه دعا کنیم. بیا برای مردم غزه دعای مرزداران  امام سجاد علیه السلام را بخوانیم. دعای بیست و هفتم از صحیفه سجادیه:

خدایا بر محمد و آلش رحمت فرست، و مرزهاى مسلمانان را به عزت و به قدرت خود محکم گردان، و محافظین مرزها رابه نیروى خود تقویت فرماى و عطایاى ایشان را از توانگرى خود سرشار ساز.

خدایا بر محمد و آلش رحمت فرست، و عده ایشان را افزون ساز، و اسلحه ایشان را برا کن، و حوزه ایشان را حراست نماى، و نقاط حساس جبهه‏شان را محکم کن، و جمعیتشان را الفت بخش و کارشان را به وجه شایسته رو براه کن، و آذوقه‏شان را پیاپى برسان، و مشکلاتشان را خود به تنهائى کفایت نماى، و ایشان را به نصرت خود تقویت کن، و به صبر مدد رسان، و چاره جوئیهاى دقیق بیاموز...

 

-----
1- هرکس صبح کند بدون آنکه قصدش رسیدگى به امور مسلمانان باشد، از مسلمانان نیست و هرکس صداى مردى را بشنود که مسلمانان را به یارى مى‏طلبد و به یارى او نشتابد، مسلمان نیست؛ کافى، ج‏2، ص 164 - وسائل، ج‏11، ص 559 و 560

متن کامل