بصیرت لاجوردی درفتنه اخیر رونمایی شد   

سید محمد علی مرویان حسینی یکی از نزدیکان شهید لاجوردی است که می‌تواند با توجه به سالها مصاحبت با او، جلوه‌های کمتر آشنای آن شهید را برای ما بازکاوی نماید. آنچه در پی می‌آید ناظر به چگونگی دستیابی شهید لاجوردی به بصیرتی است که در طول دوران پس از فتنه، چراغ راه رهروان ولایت بود.

متن کامل
۱۳۸٩/٥/۳۱ - محمد مهدی اسلامی

   سند خیــــانت میرحسین در سال 67   

پس از آنکه  در هفته گذشته میرحسین موسوی در برابر انتشار برخی از صفحات تاریخ معاصر که بیانگر کارنامه منفی موسوی در دوره نخست وزیری بود، تهدید کرد که علل استعفای خود را افشا خواهد کرد، در فاصله اندکی ابوالحسن بنی‌صدر، رئیس‌جمهور مخلوع و فراری در هفته‌نامه انقلاب اسلامی در هجرت(چاپ فرانسه)  متن نامه استعفای محرمانه میرحسین موسوی از نخست‌وزیری در سال 1367 که مملو از اتهام به نظام بود را منتشرکرد و یادآور شد که این نامه را برای اولین بار در مهرماه سال 1367 در نشریه خود منتشر کرده بوده است.

گرچه انتشار متن نامه دست نویس و محرمانه نخست‌وزیر اندکی پس از تحویل به رییس جمهور در شرایط بحرانی پس از قبول قطعنامه در نشریه بنی‌صدر و تکرار آن در زمانی که مورد علاقه موسوی است اما خود او توان آن را ندارد، شائبه هماهنگی میان موسوی و یا حداقل اطرافیان وی با بنی‌صدر را به ذهن متبادر می‌کند، اما نکته جالب آنجا است که بر خلاف ادعای شفاف سازی آنها، در ویژه‌نامه رمز عبور 2، دستخط موسوی و تصویر نامه پاسخ رییس جمهور وقت را منتشر کرده بودیم که بر خلاف ادعای وی، یکبار خواندن آن نامه و پاسخ‌هایش روشن می‌سازد که نشر آن کاملا به زیان موسوی است و به نظر می‌رسد این تهدید موسوی، تنها یک فرار به جلو با دست‌های خالی است.

اینک که نشر ناقص این سند مورد علاقه سران فتنه در داخل و خارج است، در ادامه گزارشی که در آن ویژه نامه آمده بود، یکبار در وبلاگ منتشر کرده بودم و امروز روزنامه ایران و سایت رجانیوز آن را بازنشر کردند که حاوی متن هر دو نامه استعفای موسوی، پاسخ امام خمینی(ره) و رئیس‌جمهور وقت است، تقدیم می‌گردد:

متن کامل
۱۳۸٩/٥/٢٠ - محمد مهدی اسلامی

   خبرهایی در خدمت منافع دشمن   

درست از روزهایی که پس از رهنمودهای وحدت آفرین رهبر فرزانه انقلاب، جمعی از اصولگرایان کمر همت برای وحدت آفرینی بستند؛ به صورت محسوسی بر خبرهای وحدت شکن افزوده شده است. خبرهایی که بسیاری از آنها در کوتاه به کلی مدت تکذیب می گردد و یا مشخص می گردد ارکان خبر به صورت جدی دچار تحریف گردیده است.

افتراق افکنی با خبر سیاست جدیدی نیست، امری است که در تاریخ کهن نیز شاهد آن بوده ایم، اما اینک در شرایطی این سیاست تکرار می گردد، که برای دسایس در دست بازطراحی دشمنان، وحدت از نوشدارو حیاتی تر است.  جایگاه افتراق در فراهم سازی امکان حمله اسرائیل به لبنان تب دار از اختلافات داخلی، جایگاه افتراق در رساندن عراق به مرزهای جنگ داخلی و ... در کشورهای همجوارمان برای درک ضرورت وحدت کافی است. وحدتی که بیش از هر سلاح دیگری به دفاع پیشگیرانه در برابر تهدیدات پوچ دشمنان می پردازد و وظیفه تمام کسانی است که خود را در برابر دشمن واحد و در اردوگاهی با یک فرمانده می بینند.

متن کامل
۱۳۸٩/٥/۱٤ - محمد مهدی اسلامی

   ترور در روز رأی اعتماد   

شهید سید حسن آیت را زمانی که در قید حیات دنیایی بود، بیش از آنکه به عنوان دبیر سیاسی حزب جمهوری اسلامی و یا حتی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بشناسند، به مخالفت‌هایش با جبهه ملی و نهضت آزادی و علی‌الخصوص رئیس‌جمهور وقت، بنی‌صدر می‌شناختند. اما آنها که همواره او را عنصری افراطی معرفی می‌کردند، با اثبات حقانیت دیدگاه‌های آیت درباره بنی‌صدر به جای بزرگداشت او و عقب نشینی از سخنان خود،‌ همواره او را بایکوت کردند.

شاید این موضوع از آن جهت بود که آیت یک نقطه مقابل دیگر نیز داشت و آن فردی بود که تا 8 سال پس از شهادت آیت نخست وزیر کشور بود و محبوبیتی کسب نمود که سرپوشی بر افشاگری‌های آیت علیه وی گشت. در این میان، اگر هم به ندرت از شهید آیت یاد شده، اغلب از سوی مخالفان او بوده است که با تخریب شخصیت آیت و ادعای سرسپردگی او به شخصیت مشکوکی همچون مظفر بقایی، غیر مستقیم قصد تطهیر لیبرال‌ها را داشته‌اند. همین طور از آنجا که شهید آیت به عنوان عضو مجلس خبرگان قانون اساسی، نقش ویژه‌ای در گنجاندن اصل ولایت فقیه در قانون اساسی جمهوری اسلامی داشته است، نتیجه مخدوش شدن چهره او، به‌زعم این گروه، خدشه در اصل ولایت فقیه خواهد بود.

اما سرانجام، با رخ نموده شدن انحراف میرحسین موسوی در سال گذشته، نام آیت پس از 28 سال بایکوت کامل، بار دیگر بر سر زبانها افتاد. اما به راستی مخالفت آیت با موسوی بر چه اصولی استوار بود و از چه نقطه‌ای آغاز گشت؟

متن کامل
۱۳۸٩/٥/۱۳ - محمد مهدی اسلامی

   بزرگ صف توحید   

امروز طلیعه انجام این فریضه بزرگ الهی و این صف بزرگ جهاد و توحید (نمازجمعه) است» این جملات آیت الله طالقانی آغازگر همایش هفتگی مسلمین پس از سال‌ها تعطیلی آن بود؛ آغازی که با ابتکاری زیبا در مهد علمی ایران دانشگاه تهران و توسط یکی از روحانیون پر‌سابقه نهضت رقم خورد، اگرچه امامت جمعه وی 6هفته بیش به طول نینجامید و در ۱۹ شهریور ۱۳۵۸، او که به تعبیر امام زبان گویایی چون ابوذر داشت، دار فانی را وداع گفت.

متن کامل

   راهی برای تعجیل در ظهور   

یکی دیگر از راه‌های نصرت و یاری امام(ع) طلب آمرزش برای همة اهل ایمان است؛ چه در حال حیات بوده یا اینکه از دنیا رفته باشند. در اخبار زیادی نقل شده است که دعای مؤمن در حقّ دیگر مؤمنان و در غیاب آنان مستجاب است و از جمله دعاهایی است که رد نمی‌شود. پس هرگاه مؤمنان علاوه بر توبه از جانب خود، برای دیگر مؤمنان طلب آمرزش نمایند، کمال امیدواری است که این توبه و دعا و آمرزش مورد قبول درگاه الهی شده و به واسطة آن، فرج نزدیک‌تر شود و واضح است که هرگاه مؤمنان هر زمان بدین شکل توبه و دعا کنند و آن، مورد قبول حضرت حق واقع شود، چنین توبه و دعایی وسیلة تعجیل فرج شود و این معنای نصرت کامل امام عصر(ع) است. (شیوه‌های یاری قائم آل محمد، ص ١۴٠)

امشب که ساعت 11 برای فرج مولا دست به دعا برداشتید، برای آمرزش همدیگر هم دعا بکنیم

---

بعد التحریر: قرار آن شب گذشت، اما هنوز هم برای طلب غفران برای یکدیگر دیر نیست

متن کامل