الطاف خفیه الهی در داغ توهین به امام   

چندی پیش یکی از سایتهای فعال در کودتای شکست خورده مخملی ها، نوشت که موضوع حمایت یا عدم حمایت از درخواست مجوز برای تظاهرات در محکومیت اهانت به امام که از سوی موسوی و کروبی مطرح شده است، جنبش سبز را با یک انتخاب سخت مواجه می کند، زیرا بسیاری در جنبش سبز با اصل ولایت فقیه مخالف هستند. اگر از این فراخوان استقبال شود، یعنی جنبش عملا دچار یک تناقض بزرگ شده است. نفی اصل ولایت فقیه توأم با تجدید بیعت با ولایت فقیه. جالب تر آنکه پذیرش آن را بمثابه نوشیدن جام زهر معرفی کرده بود.

متن کامل
۱۳۸۸/٩/٢۸ - محمد مهدی اسلامی

   گلایه های یک دوست   

انعکاس نوشته‌های وبلاگ، همیشه در بخش نظراتش نیست. گاهی زنگ می‌زنند، گاهی ایمیل و گاهی در عدم حضورت به نقد می‌نشینند. اما از این میان سخن‌هایی که صریح بیان گردیده، برایم عزیزتر بوده است. هرچند تلخ باشد.

متن کامل
۱۳۸۸/٩/٢٤ - محمد مهدی اسلامی

   تبیین خبر ضرورت دوران فتنه   

تعبیر ناشایست یکی از دوستان معتقد به خط انقلاب بهانه نگارش این یادداشت است. با کمال اطمینان از خروج آیت‌الله علم‌الهدی از خط ولایت سخن می‌گفت. وقتی نگارنده با ناباوری تحقیق کرد، متوجه انعکاس غیرحرفه‌ای و گزینشی سخنان ایشان در رسانه‌ها گردید که موجب دلخوری امام جمعه محترم مشهد نیز گردیده بود. این قضاوت ناصواب درباره عالمی بیان گردیده بود که به عنوان یکی از جریان‌شناس‌ترین چهره‌ها مطرح است و همواره در دفاع از ولایت پیشگام بوده است.

متن کامل
۱۳۸۸/٩/٢٠ - محمد مهدی اسلامی

   محک جدید برای مدعیان پیروی از ولایت   

عادتی است در بین چهره‌های سیاسی که سخنان رهبر حکیم انقلاب را با پیش ذهنیت‌های خود می شنوند. هر کس سخنان را با شیوه‌های خاص خود توجیه می‌کند و برای عملکرد خود موید می‌تراشد،‌بدون آنکه به محتوای سخنان نگاه کند.

متن کامل

   خارجین از دایره وحدت   

پرونده این شماره من برای ذکر در خصوص محوریت وحدت در تاریخ موتلفه اسلامی بود. موانع آن و رویکردهای این حزب. مقاله ذیل یکی از بخشهای این پرونده است. مصاحبه‌ای هم در این رابطه با دکتر بادامچیان داشته ام که می‌توانید در اینجا (+) بخوانید.

متن کامل

   مانع زدایی از وحدت   

پرونده این شماره من برای ذکر در خصوص محوریت وحدت در تاریخ موتلفه اسلامی بود. موانع آن و رویکردهای این حزب. مقاله ذیل یکی از بخشهای این پرونده است.

متن کامل

   دفاع از آرمان امام با اندیشه های مطرود امام!   

وحدت یکی از اصلی ترین توصیه های بنیانگذار کبیر انقلاب بود؛ وحدت را رمز پیروزی ملت مسلمان ایران در تمام آوردگاه ها در نبرد با مستکبرین دانسته اند. بی شک سلاح مبارزه با دشمن در جنگ نرمی که در میانه آن هستیم و نیز لازمه دستیابی با آرمانهای انقلابیمان در دهه پیش رو، وحدت حول ولایت و حفظ انسجام ملی است.

متن کامل