جمعه تلخ   

تلخی اول:

چندین سال مسئول روابط عمومی نمازجمعه تهران بودم و بدین سبب هر جمعه امامان جمعه تهران را از نزدیک می دیدم. بارها با گوشهای خود شنیده بودم که هاشمی رفسنجانی، برای نام بردن از رهبری - حداقل در آن زمان و مکان خاص - با یک لحن ویژه ای می گوید "آقا" و بارها شنیده بودم که در برخی موارد که پیش می آمد، می گفت باید ببینیم نظر "آقا" چیست.

متن کامل
۱۳۸۸/٤/٢٧ - محمد مهدی اسلامی

   دلنوشته ای در آستان جانان   

سال دوم دبیرستان بودم که وقتی میخواستیم با مدرسه برویم مشهد، یک مجموعه توصیه اخلاقی از قول آیت الله مجتبی تهرانی (که دبیرستان ما زیر نظر ایشان بود) برایمان خواندند. از جمله اینکه وقتی از آقا می خواهید تقاضا کنید، باید با ادب باشد. از  درب پایین وارد شوید، آن پایین بایستید و به آقا بگویید "یا ایها العزیز ! مَسَّنا و اهلنا الضُر و جِئنا ببضاعه مُزجاه و اَوفِ لَنَا الکَیل و تَصَدَّق علینا ؛ ان الله یَجزِی المتصدقین"

متن کامل
۱۳۸۸/٤/٢٥ - محمد مهدی اسلامی

   دو راه پیش روی موسوی برای تشکیل حزب   

نقل محافل بود که هنگامیکه یکی از اعضای کابینه مهندس موسوی و از اعضای شاخص سازمان مجاهدین، در سال 1384 خواستار حضور میرحسین در عرصه انتخابات شده بود، ضمن رد این درخواست پاسخ شنیده بود که برفرض رای بیاورم، با چه کسانی کار کنم، امروز دیگر تفکرات من و شما همسو نیست.

متن کامل
۱۳۸۸/٤/۱٧ - محمد مهدی اسلامی

   هشدار به وزارت کشور برای نقض حقوق شهروندی   

"حقوق شهروندی" (Citizenship Rights) یکی از لغاتی است که این روزها بیش از پیش به گوش می رسد، نامزدها در تبلیغات انتخاباتی آن را بارها به زبان آوردند و حتی دو نامزد درباره آن بیانیه مستقل دادند.

متن کامل
۱۳۸۸/٤/۱٢ - محمد مهدی اسلامی

   هفت رنگ نفاق   

نگاهی گذرا به کارنامه سازمان منافقین

30 خرداد (سالروز اعلام جنگ مسلحانه منافقین علیه نظام) و 7 تیر (سالروز به شهادت رسیدن جمعی از بهترین یاران امام و بسیاری از نخبگان سیاسی کشور) بهانه خوبی برای بررسی کارنامه سازمان منافقین بود،‌اگر چه برخی اقدامات در این روزها بازخوانی پرونده این سازمان تروریستی را جدی‌تر ساخت. سازمانی که در سال 44 تاسیس گشت اما در عمل از پاییز 47 و به دنبال نشست تبریز با حضور 3 عضو موسس، محمد حنیف‌نژاد، سعید محسنی و عبدی نیک بین آغاز فعالیت کرده و در سال 50 نام «سازمان مجاهدین خلق ایران» را برای خود برگزید.(1) در طول این سالها به فراخور برخی حوادث بارها اعضای شورای مرکزی آن تغییر کرد.

متن کامل

   آرزویی از جنس سرانجام محمد منتظری برای موسوی   

در حال تهیه ویژه نامه ای در بزرگداشت محمد منتظری هستم؛ با انگیزه برداشتن یک گام در راه از غربت خارج کردن چهره های برجسته ای که در حزب جمهوری اسلامی به شهادت رسیدند و تمام این سالها در سایه خورشید پر تلالو سید الشهدای انقلاب، به فراموشی سپرده شده اند. ویژه نامه ای که با دشواری های بسیار - که حاصل حاشیه های فراوان زندگیش می باشد- همراه است. اما یکی از بزرگترین جلوه های او برایم آخرین پرده زندگی اوست.

متن کامل

   وقتی موسوی کف‌بینی و قانون‌گریزی نمی‌کند   

حدود یک ماه قبل میرحسین موسوی با رؤیای اینکه خود در رأس دولت دهم حضور دارد، در شیراز فریاد می کشید "دولت دهم، دولت عقلانیت و استفاده از کارشناسان و نهادهایی است که ملت با همت خودش ایجاد کرده است، نه دولت رمالی و کف بینی!"

متن کامل