دغدغه آیت الله بهجت درباره "خودی نماها"   

وقتی خبر ارتحال آیت الله بهجت را شنیدم، هنوز خبر تایید نشده بود؛ با یکی از دوستان در قم تماس گرفتم، او تایید کرد و این آغاز اندوه بود.

متن کامل
۱۳۸۸/٢/٢۸ - محمد مهدی اسلامی

   مشایی همچنان در کنار   

امروز دیگر مشایی نامی آشنا است. نام او با نام مشکلات مختلف دولت گره خورده است. جالب آنکه برخی طرفداران رییس جمهور حتی مشکلاتی که به او ربط ندارد را هم به او ربط می دهند و به نوعی همه تقصیرهای دولت نهم به او بازگشت داده می شود.

متن کامل
۱۳۸۸/٢/٢٠ - محمد مهدی اسلامی

   السلام علیک یا مولاتی یا بنت رسول الله   

بسم الله الرحمن الرحیم هذا ما اوصت به فاطمة بنت رسول‏اله و هى تشهد ان لا اله اله الله و ان محمدا رسول‏الله و ان الجنة حق والنار حق و ان الساعة آتیة لاریب فیها و ان الله یبعث من فى القبور یا على انا فاطمه بنت محمد زوجنى الله منک لاکون لک فى الدنیا و الاخرة انت اولى بى من غیرى حنطنى و غسلنى و کفنى باللیل وصل على و ادفنى باللیل و لا تعلم احدا و استودعک الله و اقراء على ولدى السلام الى یوم القیامة.


این است وصیت فاطمه دختر رسول خدا و او شهادت مى‏دهد به یگانگى و یکتایى ذات باریتعالى و رسالت حضرت محمد رسول‏الله و گواهى مى‏دهد که بهشت حق است و آتش جهنم حق است و بدون شک قیامت در پیش است و خواهد آمد و خدا در آن روز همه را از قبرها برمى‏انگیزد یا على من فاطمه دختر محمدم که خداوند مرا به ازدواج تو درآورد تا در دنیا و آخرت همسر تو باشم و از آن تو، تو از هرکس بر من نزدیکترى مرا شبانه حنوط کن و شب غسل بده و شبانه کفنم کن و شب به خاک بسپار و کسى را از دفن من مطلع مکن. تو را به خدا مى‏سپارم و سلام من به فرزندانم تا روز قیامت برسان.

اینها را هم ببینید: (+) و (+)

متن کامل
۱۳۸۸/٢/۱٩ - محمد مهدی اسلامی

   دولت نهم و راهبرد شیعه   

یکی از خطبه های امیرالمونین خطاب به فرزند برومندشان، محمد بن حنفیّه که هنگام تحویل پرچم سپاه در جنگ جمل به دست او ایراد گشت، در دوران دفاع مقدس بسیار مشهور گردید و همچنان در ذهن بسیاری از ایرانیان جاوید است. این خطبه به خوبی راهبرد شیعه را در مواجهه با دشمن معین می کند.

متن کامل
۱۳۸۸/٢/۱٧ - محمد مهدی اسلامی

   چرا احمدی نژاد؟ چرا همینک؟   

پس از انتخاب دکتر احمدی نژاد به عنوان نامزد نهایی مورد حمایت اصولگرایان برخی نکات در محافل سیاسی پیرامون این انتخاب مطرح می گردد. نخستین سوال که بسیاری از رسانه ها آن را دنبال نمودند، این بود که چرا "محمود احمدی نژاد"؟ مگر بسیاری از همین اصولگرایان در مقاطع مختلف به انتقاد از او نپرداخته بودند؟

متن کامل
۱۳۸۸/٢/۱٠ - محمد مهدی اسلامی

   ریشه یابی دورنگی های انتخاباتی میرحسین   

آن روزهایی که تازه حضور میرحسین موسوی در عرصه انتخابات جدی شده بود؛ یکی از همکاران مطبوعاتی از یکی از نزدیکان میرحسین موسوی و خاتمی که در زمان صدارت هر دو جایگاه ویژه ای در دستگاه اطلاعاتی آنها داشت، پرسیده بود که به نظر شما خاتمی می آید یا میرحسین و او به جای پاسخ گفته بود؛ من که همواره دسترسی بالا به منابع اطلاعاتی داشته ام، بیست سال است از مواضع سیاسی موسوی بی خبرم، علی رغم آنکه از دوستانش هستم. مردم و سیاسیون هیچ برداشت دقیقی از میزان اصلاح طلب بودن او ندارند و نمی دانند حتی اگر او شعارهایی نیز داد، تا چه اندازه به آنها پایبند خواهد بود.

متن کامل