تنها نقطه امید اصلاح طلبان   

روز سه شنبه، کرباسچی در قامت دبیرکل حزب کارگزاران که این روزها غیر منسجم تر از همیشه به نظر می رسد، سرمقاله ای در روزنامه کروبی منتشر نمود که شاید از سر توجیه شکست های درون حزبیشان تلقی شود؛ اما شاید اگر نیک بنگریم چندان غیرواقعی نیز به نظر نمی رسد و شاید بتوان گفت او برای توجیه آرای سرگردان اصلاح طلبان، قدری پرده از تصمیمات انتخاباتی شان برانداخته است.

متن کامل
۱۳۸۸/۱/٢۸ - محمد مهدی اسلامی

   سرمایه اجتماعی «امید»   

هنوز چهل روز از پرتاب ماهواره امید نگذشته است و موج این گام بلند ایران در دانش فضایی هنوز در فضای رسانه‌های خارجی طنین انداز است، تا جایی که وقتی کریستین ساینس مانیتور می‌خواهد درباره طرح اوباما برای گفتگو با ایران سخن بگوید، مطلع نوشتار خود را که برای آن تیتر " راه درست صحبت کردن با ایران " انتخاب کرده است، چنین قرار می‌دهد « ایران نخستین ماهواره خود را به فضا فرستاد، همان که نیویورک تایمز آن را "ضربه‌ای به دیپلماسی آمریکایی" ‏خواند. این حرکت ایران موجب شد تا باراک اوباما برای تقویت تلاش‌های جهانی در قبال برنامه‌های هسته‌ای ‏ایران، به دیمیتری مدودیف رییس جمهور روسیه متوسل شود»

متن کامل
۱۳۸۸/۱/۱٥ - محمد مهدی اسلامی

   رقابت با رییس جمهورها   

ویژه نامه های نوروزی روزنامه ها، چیزی متفاوت تر از فعالیت معمولی آنها را می طلبد و عموما بسیار جلوتر به فکر تولید محتوای آن هستند. نمی دانم اواخر دی یا اوایل بهمن بود که یکی از دوستان با من تماس گرفت و سفارش مطلب برای ویژه نامه نوروزی روزنامه ایران داد. چند سوژه پیشنهاد کرد که بررسی انتخابات دوره دوم رییس جمهورهای سابق برایم از همه جذاب تر بود. گفت یک بررسی تاریخی از انتخابات های سال 1364 (دوره دوم ریاست جمهوری رهبر معظم  انقلاب)، سال 1372 (دوره دوم ریاست جمهوری آقای هاشمی رفسنجانی) و سال 1380 (دور دوم خاتمی) را در 7 هزار کلمه تحویل دهم. از مشغله هایم گفتم و اینکه اگر شد...

تهیه مواد خام گزارش و مالعات اولیه خیلی وقت گرفت. اما جذابیت سوژه کار را پیش برد. به هر حال متاسفانه روزنامه ایران علی رغم قرار قبلی درباره حجم مطلب، به دلیل کمبود جا در زمان صفحه بندی و به علت نیاز به کاستن 3 صفحه از 7 صفحه مطلب صفحه بندی شده، بخش زیادی را زد! من هم آنرا با قدری اصلاح و اضافات در 3 قسمت (1، 2 ، 3 ) به سایت رجانیوز دادم. (متاسفانه لینکی از مطلب منتشر شده در ویژه نامه نوروزی ایران نیافتم)

کل سه قسمت را در ادامه مطلب تقدیم می کنم. به امید دریافت نظرات مفید شما

(در ویژه نامه نوروزی ایران یک مطلب دیگر هم داشتم که آن را نیز انشاء الله در پست بعدی بر وبلاگ قرار خواهم داد)

متن کامل
۱۳۸۸/۱/۱٠ - محمد مهدی اسلامی