خاتمی ، بنیاد باران و انتخابات   

پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و انتخاب محمود احمدی نژاد بود که خبرهایی شنیده شد که سید محمد خاتمی رئیس جمهوری سابق دو موسسه با نامهای موسسه بین المللی گفتگوی فرهنگ‌ها و بنیاد باران (بنیاد آزادی، رشد و آبادانی ایران) را تاسیس نموده است.

متن کامل
۱۳۸٧/٦/٢۳ - محمد مهدی اسلامی

   نگاهی به کارنامه سیاسی شهید قدوسی   

شاید چندان تصادفی نباشد که در فاصله یک هفته از انفجار هشتم شهریور و شهادت شهیدان رجایی و باهنر، در در لحظاتی که پرده های ابهام کنار زده می شد و خط نفوذ در نخست وزیری در حالی شناسایی بود، آیت الله علی قدوسی به شهادت می رسد.

متن کامل
۱۳۸٧/٦/۱٦ - محمد مهدی اسلامی

   چگونگی نفوذ کشمیری   

مطلب کشمیری کیست خیلی پر طرفدار شد به نحوی که در سایت رجانیوز رکورد زد و در سایت های دیگری هم که به وبلاگم لینک داده بودند ، خواننده های زیادی را جذب کرد. این باعث شد به تنویر بیشتر درباره او علاقه مند شوم. ظاهرا اطلاعات درباره عامل یکی از بزرگ ترین عملیات های تروریستی جهان که طی آن یک رییس جمهور، یک نخست وزیر  و یک مقام امنیتی بلند مرتبه به شهادت رسیده، در اینترنت بسیار محدود است. مقاله ای که در ادامه آمده را برای سایت مرکز اسناد انقلاب اسلامی نوشته بودم.

متن کامل

   مردی که امام بر مزارش گریست   

مشابه تجلیل های امام و رهبری درباره شهید عراقی متوجه کمتر شخصیتی شده است و حال آنکه مسئولان شهری و صدا و سیما و ... نیز کمترین توجهات را در مقایسه با دیگران همچون دکتر شریعتی و ... به بزرگداشت او داشته اند. این آیا مصداق "به فراموشی سپردن پیشکسوتان جهاد در پیچ و خم زندگی روزمره" نیست که امام هشدار آنرا داده بود؟
متن کامل