نگاهی دوباره به وصیت نامه شهید لاجوردی   

اگرچه شهید سید اسدالله لاجوردی دارای خصلت های ویژه متعددی بود، اما نفاق شناسی و مقابله او با تفکرات الحادی از بارزترین این ویژگی ها بود. سید سالها در دورانی که استکبار تلاش می نمود از طریق گروهک ها انقلاب را به بحران بکشاند، سکاندار داستانی انقلاب اسلامی مرکز بود و با شناختی که از آنها در دوران مبارزه داشت، با گروهک هایی همچون فرقان، منافقین خلق، باند مهدی هاشمی و ... مقابله نمود و در نهایت به دلیل فشار منتظری بر شورای عالی قضایی از سمت خود عزل گردید.

او پس از آنکه یادگار امام از میزان اعتماد امام به او و فداکاری های لاجوردی در راه امام برای آیت الله یزدی گفت، بار دیگر دعوت به خدمت شد، اما اینبار در سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور تا خصلت دیگر او نیز بار دیگر رخ نمون شود. تلاش او برای بازگشت خطاکاران و هدایت آنها با توجه به شناخت بالای او از تفکرات انحرافی. لاجوردی اما پس از پایان این دوران نیز همچنان مورد غضب منافقین جدید و قدیم بود که او بدون هیچ ملاحظه ای دست به افشای چهره آنها می زد و از همین جهت نیز تمام منافقین همچنان از او در هراس بودند. رهبر معظم انقلاب درباره او فرمودند: "ایشان از اول انقلاب تا همین شهادتشان همیشه در صراط مستقیم حرکت کرد و ذره ای از طریق مستقیم و خط صحیح انحراف پیدا نکرد. ایشان کار را برای خدا می کرد اهل تظاهر و اهل نشان دادن نبود. کار را برای خدا قبول می کرد و برای خدا انجام می داد برای همین بود که هیچ ملاحظه ای نمی کرد . بعضی ها در کار ممکن است ملاحظه وجهه را بکنند ملاحظه شان و آبرو را بکنند بعضی ها هستند که این ملاحظه را نمی کنند و شهید عزیز ما شهید لاجوردی از این قبیل بود."

لاجوردی در وصیت نامه اش نیز اینگونه عمل نمود؛ بدون هیچ ملاحظه ای به افشای چهره منافقین خلق و منافقین انقلاب پرداخت و چنان آنها را به خشم آورد که مخاطبان وصیت نامه اش خیلی زود او را به "دشمن شناسی وارونه" متهم نمودند. این وصیت نامه که توسط امام جمعه وقت تهران درخور توجه و دقت شدید دانسته شده بود، اینک پیش روی شماست

متن کامل
۱۳۸٧/٥/۳۱ - محمد مهدی اسلامی

   هولوکاست افسانه نیست!   

 واژه «هولوکاست » (HOLOCAUST) که ریشه یونانی دارد، امروزه به معنای قتل عام از طریق سوزاندن دسته جمعی انسان ها در آتش، به کار می رود و برخی از زبان شناسان این واژه را برگرفته از جنایت یهودیان در یمن باستان می دانند که به تدریج و در گذر ایام مفهوم عام تری یافته و به سوزاندن زنده زنده انسان ها اطلاق شده است.

آیا این تعریف بیش از هر چیز دیگر منطبق بر ماجرای سوختن انسانها در دمای بالاتر از ذوب فلزات در هیروشیما و ناکازاکی نیست؟ 

متن کامل
۱۳۸٧/٥/٢۳ - محمد مهدی اسلامی

   نگاهی به فراز و فرود های تشکیل دولت نهم   

23 مردادماه 1384، زمانی که نامه احمدی نژاد به حداد عادل از تریبون مجلس قرائت شد تا کابینه پیشنهادی رییس جمهور جدید در معرض رای نمایندگان قرار گیرد، همه می دانستند که فهرست پیشنهادی او راه درازی را پشت سر گذاشته است.

متن کامل
۱۳۸٧/٥/٢۳ - محمد مهدی اسلامی

   نگاهی کوتاه به جایگاه نمازجمعه در اندیشه امام خمینی   

دو تا مقاله کوتاه با دو رویکرد متفاوت برای سایت مرکز اسناد انقلاب اسلامی فرستاده بودم. یکی درباره بررسی جایگاه نمازجمعه در دیدگاه امام و دیگری نگاهی تاریخی به روند برگزاری نمازجمعه تهران. دوستان سایت این دو مقاله را در هم آمیختند و حاصل این شد که می بینید:

متن کامل