آیا بازهم تردیدی باقی است؟   

مدتی بود که نمی رسیدم وبلاگم را بروز کنم. بعد از این فاصله چند تا از نوشته هایم برای جاهای مختلف را بر اساس تاریخ انتشارشان یکجا روی وبلاگ گذاشتم. مطلبی هم که در ادامه می آید در هفته نامه شما چاپ گردیده است.

متن کامل
۱۳۸٧/٤/٢٠ - محمد مهدی اسلامی

   ریشه یابی سبقت از تندروها   

روزنامه اعتماد ملی در روزهای اخیر رفتاری به شدت تندروانه داشته است، آنچنان که تندروهای اصلاح طلبان که از سوی حجت الاسلام کروبی ترد می شدند نیز انگشت به دهان مانده اند. این روزنامه ابتدا اظهارات کامل فردی که به آیت الله مصباح یزدی سخنان هتاکانه ای گفته بود را منتشر ساخت و پس از آن نیز مصاحبه ای باور ناپذیر با وی انجام داده بود که بر شدت اهانت ها افزوده بود؛ هرچند فرد مذکور به سبب پاره ای اظهارات مشوش، تغییر موضع های سیاسی و بیان سخنان شاذ سیاسی، حتی در میان جناح دوم خرداد نیز  چندان اعتباری ندارد؛ اما گسترش اهانت ها به فردی که مورد تایید ویژه و متعین رهبری بوده است و محکوم کردن او به رفتار بر خلاف تدبیر ولایت آنچنان متناقض بود که واکنش جدی برنیانگیخت. حتی زمانی که در همین ماههای اخیر این روزنامه مردم را به حیوانات سیرکی تشبیه کرده بود که در سفرهای استانی برای احمدی نژاد بالا و پایین می پرند نیز با عذرخواهی بدتر از متن اولیه نگارنده اعتراضها فروکش کرد...

متن کامل
۱۳۸٧/٤/۱٥ - محمد مهدی اسلامی

   تطهیر منافقین؛ اهداف شخصى یا سازمانى   

 در سال هاى پیش از انقلاب، پس از آن که سازمان مجاهدین خلق با ضربه هاى پى در پى ساواک از هم پاشید، مسعود رجوى در زندان سرکرده این سازمان شد. رجوى براى رهبرى سازمان در کنار خود ایدئولوگ هایى را داشت که به او در تجدید ساختار گروهش کمک مى کردند. محمد جواد قدیرى مدرس از جمله این ایدئولوگ ها بود که در زندان قصر حضورى پر رنگ داشت.

متن کامل
۱۳۸٧/٤/۱٠ - محمد مهدی اسلامی

   میزگرد وبلاگی از جنس سوم تیر   

هفته  پیش از دو کانال متفاوت به من پیشنهاد شد که در میزگردی که درباره نقش وبلاگ ها در سوم تیر در خبرگزاری فارس تشکیل می شد شرکت کنم. نام افرادی که گفته شد تا حدی با افرادی که در نهایت آمدند تفاوت داشت؛ من نام محمد سرشار را هم پیشنهاد کردم که ظاهرا موفق نشده بودند پیدایش کنند اما در نهایت من، امیرحسین ثابتی و مجید بذرافکن در کنار حامد طالبی و محمد صادق زمانی که به نمایندگی از فارس آمده بودند، نشستیم و بحث کردیم. آنچه در پی می آید برداشت برادر زمانی از گفته های من است که اگرچه برخی نکات را دوست داشتم از قلم نمی انداخت ولی خوب تنظیم شده است، خوشحال می شوم از نظراتتان مطلعم کنید:

متن کامل

   احزاب و احمدی نژاد   

چند روز پیش بود که وقتی به نظرات وبلاگم سر زدم، مطالبی خلاف ادب یافتم که با امضای بهمن هدایتی (کلاشینکف دیجیتال) درج شده بود. به نظرم بعید آمد و به او زنگ زدم؛ مشخص شد کار او نبوده است. او هم گفت قصد تماس با من را داشته تا پیشنهاد نوشتن مطلبی درباره 3 تیر، هرآنچه خود خواستم را بدهد و توضیح داد مطالب تندی علیه دولت در آن نخواهد بود. پذیرفتم و برایش فرستادم. این مطلب در همان ویژه نامه ای چاپ شد که به توقیف تهران امروز منتهی شد و همین مسبب اعتراض مکرر دوستانم گردید که چرا برای چنین نشریه توهین آمیزی مطلب نوشته ای. به گمانم نوشته من بیشتر جانبدارانه است تا منتقدانه و طبیعتا قبل از انتشار این ویژه نامه هم از محتوایش خبر نداشتم. آن مطلب را در ادامه می آورم. قضاوت با شما:

متن کامل