مدیریت یا هدایت؟   

این مطلب دیروز در روزنامه همشهری عصر در حالی چاپ شد که همزمان رییس جمهور در کنفرانس مطبوعاتی خود بر مواضع اصولی خود درباره امام زمان(عج) تاکید می کرد؛ ای کاش در این فرصت به اصلاح واژه مدیریت می پرداخت، خوشحال می شوم درباره درستی یا نادرستی این قضاوت من نظر بدهید:

متن کامل
۱۳۸٧/٢/٢٥ - محمد مهدی اسلامی

   حلقه مفقوده تحزب در ایران   

 «حزب به معنای تشکل است، شکل دادن و شکل گرفتن برای نیروها. آن تشکیلات اجتماعی که بتواند طرح و برنامه هماهنگ را به وجود بیاورد، به آن می‌گوییم حزب». این تعریف شهید بهشتی از حزب است، از نظر او تشکل و تحزب قدرت تربیت کادر و نیرو را برای جامعه اسلامی ایجاد می‌کند، تا با جابه‌جایی نسل اول و دوم، جامعه با مشکل مواجهه نشود. در نگاه شهید بهشتی تشکل دو گونه است؛ الهی و غیرالهی، «تشکل الهی آن است که نیروهای مؤمن به خدا بگویند: ما متشکل می‌شویم تا در حد توانمان از این ارزش‌ها دفاع کنیم و صاحبان این ارزش‌ها در نظر ما محترم و معتبرند، هر کجا باشند، خواه داخل تشکیلات باشند خواه خارج از تشکیلات؛ این تشکیلات الهی می‌شود.»

متن کامل
۱۳۸٧/٢/۱٧ - محمد مهدی اسلامی

   پرونده‌ای برای تبرئه شوهر خواهر   

در کشاکش نبرد منافقین و نظام جمهوری اسلامی ایران پس اعلام جنگ مسلحانه تابستان سال 1360، رادیو منافقین (رادیو مجاهد) فعالیت بسیار شدیدی در سازماندهی نیروهای باقی مانده در خاک جمهوری اسلامی داشت. در این مقطع مسئولین تصمیم به نابودی مرکز این رادیو می گیرند.
ستادی از متخصصین بسیار مجرب نیروی هوایی ، اداره فرکانس های مخابرات، اداره دوم ارتش و ... تشکیل و ماموریت می یابند محل رادیو را کشف نمایند. خسرو تهرانی که در آن مقطع دبیری شورای امنیت را بر عهده داشته است؛ قائم مقام خود مسعود کشمیری را در راس این ستاد قرار می دهد.

متن کامل
۱۳۸٧/٢/۱٢ - محمد مهدی اسلامی

   آواز دلفین ها یا منطق طوطی طاس   

مطالب مسیح علی نژاد غالبا حاوی کنایه هایی به احمدی نژاد است که به گمانم از یک نفرت عمیق ناشی می شود. اما مطلب اخیر او بیشتر به مردم توهین کرده بود.

یادداشتی برای روزنامه ایران نوشتم، بسیار تند تر از این بود که خواهید دید اما پس از آنکه مدیرمسئول تلفنی با کروبی صحبت کرد و از او شنید که از مقاله بی خبر است و قول داد از مردم عذرخواهی کند؛ مقدار زیادی توسط وی تعدیل شد.

ترجیح دادم همان متن تعدیل شده را برایتان بگذارم تا مثل همیشه مرا از نظراتتان بهره مند کنید. لازم به توضیح نیست که کروبی زمانی که صفحات روزنامه برای چاپ رفته بود نامه عذرخواهی خود را منتشر کرد.

برای دیدن مقاله اینجا کلیک کنید و یا در اینجا نسخه موجود در روزنامه را ببینیداین هفته کمی سرم شلوغ بود دیر وبلاگ را بروز کردم.

متن کامل