فرصتی تا پیوستن به عکس های دیوار   

سلام.
1- ما که همیشه اسیر دنیا بوده ایم اما این چند وقته خیلی بیشتر. بعد از کلی تلاش توانستم بالاخره یک پست جدید بنویسم و از اینکه به دوستان سر نمی زنم خیلی شرمنده ام.
2- از روز خبرنگار می خواستم این چند جمله را به وزیر ارشاد بنویسم:
آقای روزنامه نگار سابق! خدا وکیلی به خودت در این حوزه که با آن هم سنختر هم بوده ای نمره چند می دهی؟ فکر می کنی تا کی خبرنگاران و روزنامه نگاران اصولگرا با تو دست دوستی خواهند داد؟ چند روز مانده که عکس تو هم کنار آن عکس ها به دیوار بچسبد؟


3- چند تا از یادداشتهای اخیرم:

آقاي توکلي حداقل به توصيه هاي رييس کميته مخفيتان عمل کنيد
تاملی بر آخرین تئوری مرد امنیتی اصلاح طلبان: ضرورت رفتارهای مخملین و پرهیز از رویارویی
اين همه آشفته‌گويي
آيا مقاله انتقادي خاتمي مهاجراني را مخاطب قرار داده است؟
نگاهی به عملیاتی شدن مفاد مورد تاکید رهبری در تنفیذ دکتر احمدی نژاد

متن کامل
۱۳۸٦/٥/٢۳ - محمد مهدی اسلامی

   نوشدارو پس از مرگ سهراب   

سلام

1- از میان این رفقای بی معرفت ما حتی یک نفر هم  تولدم را تبریک نگفت. این را نگفتم که تبریک بگویید که نوشدارو پس از مرگ سهراب است. گفتم که متوجه شدت مرام خود باشید

2-جواد عزیز دستور داده بودند آدرسی از مقاله ام در ذکر تقدیم کنم؛ این هم امتثال امر ایشان:

كادرپروري در تحزب اسلامي(+)

...  به طور خلاصه مي توان گفت بر اساس نظر مصرح امام و رهبري آنچه تحزب را مقبول مي سازد حركت در راستاي توليد انديشه هاي الهي و توزيع آن ميان اعضا و كادر پروري است. اگرچه كارنامه حزب موتلفه اسلامي در اين خصوص همراه با سابقه اي درخشان است اما به نظر مي رسد شرايط فعلي آن نياز به تلاشي گسترده تر دارد.  در اين راستا توجه بيشتر به مركزيت انديشه ساز و مولدين فكري حزب كه انديشه هايي اسلامي توليد نمايند، همچنين  تقويت جايگاه آموزش اعضا در برنامه هاي حزب كه منجر به پرورش كادرهايي مجرب گردد، اطلاع رساني مناسب و تبليغات مقتضي جهت ترويج اين انديشه و رساندن آن به بدنه جامعه مي تواند راهكار هايي جهت دستيابي به آن جايگاه رفيع باشد.   

3-کلاهدوز عزیز که در نظرات نوشته قبلی نظراتش درباره احزاب و کار سیاسی را بیان کرده گمان می کنم اگر این مقاله را بخواند تا حدی متوجه نوع نگاه من به تحزب خواهد شد. طبیعتا من با چنین داوری نسبت به حزب از عملکر کارگزاران انتقاد خواهم کرد، به گمانم در احزاب اصلاح طلب حزب اسلامی کار و حزب جبهه مشارکت تا حدی به این کارکرد نزدیکترند تا کارگزاران

4-یادداشتی هم درباره انتخاب رییس مجلس خبرگان نوشته ام با عنوان "رياست جديد مجلس خبرگان/ کابوس آرامش براي آنها که بحران سازي را دوست دارند"؛ به گمان خودم بد چیزی نشده است. با این مقدمه آغاز می شود:"هنوز دستهاي مردم براي شفاي فقيه مجاهد و پارسا آيت الله مشکيني بلند بود که روزنامه اعتماد در اقدامي شتابزده براي تيتر اول شماره 30 تيرماه خود اين عبارت را انتخاب کرد : "گمانه زني درباره رئيس جديد / جانشيني خبرگان" ، به عبارتي ديگر اين روزنامه اصلاح طلب پيشاپيش و 10 روز جلوتر به استقبال مرگ يکي از بي نظير ترين چهره هاي انقلاب رفت ..."
 

متن کامل
۱۳۸٦/٥/۱۳ - محمد مهدی اسلامی

   حزب کارگزاران لیبرال دموکرات اسلامی   

سلام.

اول لازم است مناسبتهای مهم امروز را یادآوری نمایم: ۱- شهادت شیخ فضل الله نوری(۱۲۸۸ش) ۲- تنفیذ حکم ریاست جمهوری شهید رجایی (۱۳۶۰ش) 3- اشغال کویت توسط عراق (۱۳۶۹ش) ۴- تولد محمد مهدی اسلامی (۱۳۶۰ش)

بگذریم؛ از وقتی که دوستانم در نشریه "ذکر" مصاحبه جنجالی خود را با مرعشی گرفته بودند قصد داشتم یک بررسی اجمالی درباره حزب کارگزاران داشته باشم که بالاخره به نتیجه رسید:

حزب کارگزاران لیبرال دموکرات اسلامی (+)

در ذیل بیانیه اعلام موجودیت این حزب نامهایی دیده می شد که اغلب چهره های آشنایی بودند و سالها سابقه حضور در قدرت را داشتند. افرادی همچون آقازاده، زنگنه، ترکان، غرضی، نجفی، فروزش، محمدخان، مهاجرانی، نوربخش، محمد هاشمی، مرعشی، امراللهی، هاشمی طبا، کرباسچی و ... که در آن موقع بر کرسی وزارت، معاونت رییس جمهور، ریاست بانک مرکزی و شهرداری تهران نشسته بودند. این امر به خوبی بیانگر آن بود که مدیران اجرایی کشور با تشکیل گروه قصد بسط قدرت خود به دیگر عرصه های حاکمیت را داشتند...

مثل همیشه منتظر انتقاداتتان هستم.

متن کامل
۱۳۸٦/٥/۱۱ - محمد مهدی اسلامی

   مهلتي بايست تا خون شير شد   

سلام.

۱- مدتي اين مثنوي تأخير شد مهلتي بايست تا خون شير شد

از تاخير پديد آمده شرمنده ام. قبلا گفته بودم كه سرم شلوغ بود.

۲- برخي از دوستان گفته بودند با خواندن مطلب من درباره روحاني ياد حسين شريعتمداري افتاده اند. البته من با شريعتمداري نيز نقاط اشتراك و افتراقي دارم همانطور كه با دوستان اصلاح طلب نيز نقاط اشتراك و افتراقي دارم. ديگر دوستي نوشته بود فضاي انتخابات مرا به چنين نوشته هاي سوق داده است. البته من هنگام نوشتن سعي دارم كاري كه احساس مي كنم صحيح است را انجام دهم اگرچه مي دانم گاه موجب رنجش دوستان مي شود. به هر حال وقتي مقاله را نوشتم و منتشر كردم كاملا به نوشته هايم اعتقاد داشتم گرچه بعد از ديدن بازخوردهاي آن طبيعتا ممكن است تغييراتي در نگرشم پديد آمده باشد.

۳-در اين چند روز مطالب زيادي درباره سالگرد اقامه اولين نمازجمعه نوشته ام و مصاحبه اي هم با مرتضايي فر (وزير شعار) انجام داده ام. به چندتايش لينك مي دهم:

جام جم: مصاحبه با مرتضايي فر

چندي پيش در جايي نوشته بود: «اگر اذان جاويد موذن زاده اردبيلي ، ربناي استاد محمدرضا شجريان و دعاي سحر سيدجواد ذبيحي بخشي از خاطره جمعي ما ايرانيان و نماد اسلام ايراني باشد، بايد «الحمدلله علي ما هدينا» و نماز عيد فطر با صداي مرتضايي فر را هم به اين فهرست افزود» محمود مرتضايي فر را بيشتر با نام وزير شعار مي شناسند.

همشهري: نوای ماندگار جمعه
محمود مرتضايي‌فر يکي از چهره هاي ماندگار انقلاب اسلامي است؛ از حضور فعالش در روزهاي پرشور انقلاب به‌ويژه اداره تريبون جايگاه ورود حضرت امام در بهشت زهرا تا طنين صدايش در نمازهاي جمعه....

نما:جايگاه نمازجمعه در انديشه امام خميني

 آن زمان كه در مراسم نماز جمعه ‏بمب گذارى كرده بودند من هم در مراسم نماز مزبور شركت كرده‏بودم. مادرم و ديگر افراد فاميل در خانه آقا بودند، چون از من‏خبرى نشده بود همه نگران شده بودند وقتى وارد خانه شدم، ديدم ‏مادرم به حالت اعتراض گفت: تو كه باردار بودى چرارفتى؟ به خاطر بچه‏ات هم كه شده نبايد مى‏رفتى. اين را هم بگويم‏كه از قبل شايع شده بود كه آن مراسم نماز را صداميان بمباران‏مى‏كنند يا در آن بمب مى‏گذارند، نگرانى مادرم هم از اين بابت‏بود. ولى امام كه سر ميز ناهار نشسته بودند با خنده‏اى به من‏گفتند: سالمى؟ من تشكر كردم. ايشان آهسته در گوشم گفتند: خيلى‏كارخوبى كردى كه رفتى، خيلى از تو خوشم آمد كه به چنين نمازى‏رفتى

۴-چند يادداشت سياسي هم داشته ام كه باز ممكن است به مذاق برخي دوستان خوش نيايد:

سپهر: از بيانيه 54 منافقين تا سخنان 86 مشاركت

آقاي رمضانزاده! جرم لاجوردي از نگاه منافقين خلق اين بود كه در سال 49 نفاق آنها را زودتر از اعلاميه 54 شناخت و از نظر سعيد حجاريان ( يا به تعبير شما آقا سعيد!  كه بعدها اعتراف كرد او اين تحليل را نوشته و با عنوان نامه وارده چاپ نموده است) جرمش اين بود كه در سال 66 ( كه اين وصيتنامه را در جبهه ها نوشت) خطر منافق انقلاب را سالها جلوتر هشدار داد.

سپهر: راهکار جدید سايت بازتاب برای جذب مخاطب
دكتر محسن رضايي با قبول ارتباط فكري مجموعه بازتاب با او درباره اصولگرايان واقعي چنين گفته بود:" ... اصولگرايان واقعي معتقدند كه اخلا‌ق بايد نقش جدي در سياست ايفا كند و از عوام‌فريبي و كلا‌ه گذاشتن بر سر مردم به شدت پرهيز كنند لذا حتي براي دفاع از دين هم حاضر نيستند كلا‌هبرداري و عوام‌فريبي و شارلا‌تان بازي را در سياست دخالت دهند." حال بايد از آقاي رضايي پرسيد آيا اين رفتار سايتي كه به لحاظ عاطفي و فكري به شما نزديك هستند اخلاق محور است؟ آيا از مصاديق اصولگرايي اشاعه منكر نيز مي باشد؟  آيا روحانیونی كه مطالبشان در اين سايت منتشر مي شود گزارش زشت اين سايت در معرفي فيلمها و بازيگران غيراخلاقي هاليوود و ديگر گزارشهاي مشابه را خوانده اند؟ و آخرين سوال هم از بازتابي ها؛ آيا جذب مخاطب تا اين حد ارزش دارد؟
۵- ظاهرا مشكل پرشين بلاگ هم رفع شد. اميدوارم ديگر چنين نشود.

متن کامل